Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Başlıyor

Zıpkınla Balık Avı, Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Başlıyor

Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Başlıyor

Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Eleme Gurubu yarışmalarının ilk ayağı muğla Ören’de başlıyor. 21-22 Nisan’ da Muğla’ da yapılacak ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek olan şampiyonluk eleme mücadelelerine Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve  Güneydoğu Anadolu bölgelerinden 13 spor kulübü katılacak.

Yarışmanın İkinci Ayağı İstanbul’ da

22 Nisan Cumartesi günü Muğla’nın Milas ilçesi Ören açıklarında başlayacak yarışmalarda sporcular 5 saat boyunca tüpsüz olarak birçok kez dalıp sualtında en yüksek puanı getirecek türlerde balıkları avlayarak sıralamaya girmeye çalışacaklar.

Finaller 7-8 Temmuz’da

Muğla ve İstanbul yarışmalarının sonunda dereceye girenler 7-8 Temmuz’da yapılacak Türkiye Şampiyonası finallerine gitmeye hak kazanacak. İlk eleme grubu yarışmalarına katılan 13 spor kulübünden en yüksek puanı alan 8 spor kulüp, finallere katılmaya hak kazanacak. Finallere gidecek diğer 8 spor kulübü ise, 5-6 Mayıs’ ta İstanbul Tuzla’ da yapılacak olan Karadeniz ve Marmara bölge takımlarının katılacağı eleme grubu ikinci ayak yarışmalarında belli olacak.

Üyeler "Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Başlıyor" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın