Lambuka Nasıl Pişirilir?

Yemekler, Lambuka Nasıl Pişirilir?

Lambuka Nasıl Pişirilir?

Çok lezzetli bir balık türü olan lambuka, besin değeri yüksek olduğu için vücudun gereksinim duymuş olduğu tüm ihtiyaçları en güzel şekilde karşılıyor. Kendine has mayhoş bir tadı bulunan balığın terbiyesi düzgün bir şekilde yapılır ise gerek ızgarası gerekse de fırınlaması da tercih edilebilir. Lambukanın pişirmeden önce mutlaka derisini soymanızı öneriyoruz. Biraz sert derisi olduğundan dolayı soyarken sizi zorlayabilir.
Derisinden ayırmış olduğunuz Lambukayı fileto yapıp zeytin yağladıktan sonra defneyaprağı, tuz, tane karabiberden oluşan karışımda en az 3 saat marine ederek dinlenmesini sağlayabilirsiniz. 3 saat dinlenen balığınızı pişirirseniz kat ve kat daha fazla lezzet almaya da başlamış olacaksınız. Balığın marisyonuna isterseniz sarımsak da ekleyebilirsiniz. Lambuka Nasıl Pişirilir diyenler için en özel ufak ayrıntıları şu şekilde paylaşabiliriz. 

Lambuka Tarifi İçin Gerekli Malzemeler 

  • 1 - 2 diş sarımsak 
  • Karabiber
  • Yarım limon suyu, defne yaprağı
  • 1 kilo lambuka 
  • Bir miktar zeytinyağı ve tuz 

Balıklarımızı temizledikten sonra marine işleminden geçirmek için sarımsak, tuz ve zeytinyağı ile balıklarımızı ovalıyoruz. Fırında pişirmeyi düşünen kişiler için en ideal ısı derecesi ise 180 olacaktır. Bu sayede balığınız yavaş yavaş pişerek daha lezzetli bir hale dönüşmeye başlayacaktır.
Pişen balıklarınızın üzerine en son olarak ise hazırladığınız sarımsaklı limonlu sosu dökerek servis yapabilirsiniz. Balığınızın yanına bol yeşillikli salata koyarak sunum yapın. 

Üyeler "Lambuka Nasıl Pişirilir?" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın