Kılçıksız Balık Önerileri

Yemekler, Kılçıksız Balık Önerileri

Kılçıksız Balık Önerileri

Sofralarımızın en lezzetli tatlarından biri olan balık, her daim sofralarımızın baş köşesinde yerini alır. Kimi zaman kızartarak, kimi zaman ise buğulama yaparak bu eşsiz tadı tadarız. 

Doğru Balık Seçimi Nasıl Olmalıdır

Doğru yapılan balık seçimi oldukça önemlidir. Ne kadar doğru seçim yaparsanız o kadar lezzetli bir tada ulaşırsınız. Balık seçiminde en önemli nokta tazeliktir. Hazırlayacağınız balık tarifinin lezzetli, besleyici ve sağlıklı olabilmesi tamamen buna bağlı. Tazeliğini yitiren balıklar hafif buruşur, pullarda dökülmeler meydana gelir.

Kılçıksız Balık Önerileri

Bu konuda birçok soru geliyor. Özellikle evde balık pişirecek insanlar kılçıksız balık alıp, uğraşmadan pişirmek istiyor. Kılçıksız balık yoktur. Burada kılçığı az olan balıklara örnek olarak Alabalık, Somon Balığı, Çinekop, Sardalya, Dil Balığı, Orkinos, Kalkan Balığı, Lahoz Balığı, Kalamar, Barbun, Palamut gibi balıklar örnek gösterilebilir. Bu örnekler de tabi ki kılçık vardır ama oldukça azdır, rahatlıkla tüketebilirsiniz. 

Kılçıksız Balıklar

Kılçıksız balık tarifiyle yazımızı bitirelim;

Fırında Alabalık Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • Kişi sayısına göre Alabalik
  • 1 Domates
  • 1 Soğan
  • 1-2 Yeşil Kırmızı Sivri Biber
  • 2-3 Diş Sarımsak
  • Tereyağı- Zeytinyağı
  • Tuz, Karabiber, Kekik, Kırmızı Toz Biber, Pulbiber

Yapılışı:  Balıkların pulları temizlenir ve yıkanır. Kağit havluya fazla suyu alınır. İçine baharatlar, tereyağı konur, tepsi yağlanır, balıklar yerleştirilir. Üzerine tuz, karabiber ve kekik serpilir. Baliklarin üstüne tereyağı ve zeytinyağı gezdirilir. Tepsinin kenarlarına dilimlenmiş domates, biber, soğan dilimleri yerleştirilir. Sarımsak atilir ve önceden ısınmış 190 derece fırında yaklaşık 20-35 dk pişirilir.
Yanında haşlanmış patates ve mevsim salatası ile servis edilir.
Afiyet olsun.
Buradan Sarı Kanat Nasıl Pişirilir yazımıza da ulaşabilirsiniz.

Üyeler "Kılçıksız Balık Önerileri" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın