Kalkan Balığı Av Mevsimi Ne Zamandır?

Tuzlu Su - Kıyıdan Balık Avı, Kalkan Balığı Av Mevsimi Ne Zamandır?

Kalkan Balığı Av Mevsimi Ne Zamandır?

Kalkan Balığı Mevsimi Ne Zamandır?

Ülkemiz denizlerinin tamamında 20 metre ile 70 metre derinlik aralığında ve dipte yaşayan yassı bir balık türü olan Kalkan balığı oldukça lezzetli bir balıktır. Daha çok Karadeniz’in batısında, Samsun ve Sinop yörelerinde ve İstanbul Boğazı’nın kuzeyinde bulunan Kalkan balığı tüm sezon boyunca avlanabilen bir balık türüdür. 

Balikavcisi.com olarak ilkbahar sonlarından itibaren Ağustos ayına kadar kalkan yavrularının bol olduğu süreçte kalkan avlamamanızı, türün denizlerimizde neslini devam ettirebilmesi ve daha verimli avlar için önemle rica ederiz. Duyarlılığınız için teşekkür ederiz.

Kalkan Balığı Nasıl Yakalanır?

Yassı bir balık türü olan Kalkan balığı yaklaşık olarak 20 metre ile 70 metre derinliklerde yaşamakta olup denizin dibinde bulunur ve buradaki yengeç, küçük balık gibi canlıları avlayarak yaşar.

Kalkan balığını avlamak için bizimde yengeç, küçük balık gibi yemler kullanmamız en doğru seçim olacaktır. Birkaç yemlenmiş iğne şansımızın daha da artmasını sağlayacaktır. Yaklaşık 50 metre mesafeye dip olta ile yemimizi göndermemiz ve iğne takımımızı yatay bir şekilde konumlandırmamız gerekecektir.

Oltamızı salladıktan ve takımı yatay olarak konumlandırdıktan sonra kamışımızı düzgün bir biçimde sabitliyoruz. Bundan sonrası sizin sabır ve şansınıza kalmış olacak..

Herkese hayırlı avlar bol şanslar..

Üyeler "Kalkan Balığı Av Mevsimi Ne Zamandır?" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın