Kendo Baby Jig

Sahte Yemler, Kendo Baby Jig

Kendo Baby Jig

Kendo Baby Jig 

Kendo Baby Jig ürünüyle ilgili oldukça olumlu yorumlar okumaktayız. Kendo markası için zaten fazla söze gerek yok diyebiliriz. Kendi yaptığımız av denemelerinde de iyi sonuçlar aldık. Ürün daha çok kıyıdan Levrek, Milanür, İskorpit, Çinekop ve Lüfer gibi balıkları avlamak için kullanılıyor. Aynı zamanda LRF yöntemi ile de kullananlar mevcut. Tekneden ve derin sularda kıyıdan uzağa at-çek yöntemi ile Kendo Baby Jig ürününü kullanabilirsiniz. Belirtmek isteriz ki, Jig avını verimli şekilde yapabilmek için güçlü bir jik kamışıma ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle bütçenize ve avınıza uygun jig kamışı alınız. 

Kendo Baby Jig Renk Seçimi

Jig kullanacağınız avlarda renk seçimi çok önemlidir. Balığın türüne göre seçim yapmalısınız. Derin sularda mor, mavi ve yeşil jigler kullanabilirsiniz. Hologramlı jig kullanacaksanız rengin bir önemi yoktur. Suyun yüzeyine yakın olan atışlarda kırmızı, sarı ve turuncu jigler tercih edebilirsiniz. 

Kendo Baby Jig Özellikleri

Light Rock Fishing, yani LRF avlarında Kendo Baby Jiglerin kullanıldığını söylemiştik. Fiyat bakımından da uygun olan bu jiglerle kolay aksiyon alabilirsiniz. 3-5-8.5-10.5 gram olarak değişen ağırlıkları ile geniş av yelpazesi sunan Kendo Baby jiglerle düz ve yavaş sarım ile daha çok verim alabilirsiniz. Yine alacağınız jiglerin olta atarınıza uygun olması gerekmektedir.
Ağır jigler, kamışın yorulmasına neden olur.  Ürünün 4 modeli ve 6 farklı rengi bulunmaktadır. Avdan sonra tatlı su ile temizleme yapmazsanız iğnelerinde paslanma meydana gelebilir. Duruş ve renk olarak kendini belli eden ürün, birçok balığı cezbeder. Ürünün ağırlık ve boyları aşağıdaki gibidir.

  • Kendo Baby Jig 3 Gram, 26cm
  • Kendo Baby Jig 5 Gram, 34cm
  • Kendo Baby Jig 8.5 Gram, 45cm
  • Kendo Baby Jig 10.5 Gram, 56cm

Jig İle Balık Avı

Kendo Baby Jig ile dikey ve yatay seyirtme  avlar yapmak mümkün. Belki az balık alırsınız ama büyük balıklar alma şansınız yüksektir. Suyun diplerinde bulunan balıkları sahteye çekerek yapılan bu avlarda, farklı jig yemleri kullanabilirsiniz. Jig ile yapılan avlar yemli avlara benzemez. Oldukça zordur. Nedeni ise tamamen yetenek gerektiğindendir. Eğer becerili olmazsanız av yapma şansınız yoktur. Aksiyonlarınız, sahteyi gerçekten yaralı veya vurgun yemiş gibi gösterecek şekilde olmalıdır.
Özellikle kurnaz balıkları kandırmak çok zordur. Bu nedenle kullanacağınız jig, sizin av becerinize uygun olmalıdır. 

Kendo Baby Jig

Kendo Baby Jig Fiyatları

Kendo markasının kalitesi için jig fiyatları gayet uygun diyebiliriz. Kendo Baby Jig 3 Gram, Kendo Baby Jig 5 Gram, Kendo Baby Jig 8.5 Gram, Kendo Baby Jig 10.5 Gram fiyatları 9 TL ile 12 TL arasında değişmektedir. Yine Kendo markasının Prizma Long, Torpido, Fatboy, Samurai vs adı altında çıkardığı jig yemleri mevcuttur. Yine bunların fiyatları da 8 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Piyasada bulabileceğiniz kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler arasında satılabilir.
Ima Pugachev's Cobra İncelemesi isimli yazımızıda okumak isteyebilirsiniz.
Hepinize iyi avlar.

Üyeler "Kendo Baby Jig" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın