Eşkina Balık Taşı Böbrek Taşını Düşürür Mü?

Sağlık, Eşkina Balık Taşı Böbrek Taşını Düşürür Mü?

Eşkina Balık Taşı Böbrek Taşını Düşürür Mü?

Eşkina Balık Taşı Böbrek Taşı Düşürmede Etkili Midir?

Böbrek taşı, böbrek kanalları içerisinde çeşitli nedenlerle oluşan sert ve mineral içerikli kitlelerdir. Genel olarak böbrek taşının oluşması genetik, idrar yolları sapakları, sistematik hastalıklar, çevresel etkenlerden dolayı olağandan fazla olarak vücutta doğal üretilen ve sonrasında yakılan vitaminlerden, idrardaki koruyucu maddelerin azlığından..vb. birçok sebebe dayandırılabilir. Erkeklerde taş oluşma olasılığı kadınlara göre 3 kat daha fazladır.

Vücutta ürik asidin artması, yinelenen idrar yolları hastalıkları, kronik böbrek, bağırsak hastalıkları, güneşin yoğunluğu gibi etkenler böbrek taşının oluşumunu hızlandıran faktörlerdir. 

Taş oluşmasına sebebiyet verecek durumlar ise günlük gerekli miktarda sıvı tüketilmemesi, kalıtsal iletim, genetik özellikler, yaş, cinsiyet ve ırk, yeterinden az haraketlilik, diyet ve çevresel etmenler böbrek taşı oluşmasına sebebiyet verecek risklerdir.

Böbrek Taşı Yok Etmeden Eşkina Balık Taşını Nasıl Kullanmalıyım?

Böbrek taşının düşürülmesinde veya yok edilmesinde doğal çözümlerden biri de Eşkina balık taşıdır. Ülkemiz denizlerinde son dönemlerde sık sık görülen ve avlanılan Eşkina balığının baş kısmında gözlerin arka tarafında 2 adet olarak bulunan eşkina balık taşı hayvanın büyüklüğüne göre değişik büyüklüklerde bulunmaktadır. Balık ne kadar büyükse elde edilecek taşın büyüklüğü de o doğrultuda artacaktır. Elde edilen taşlar iyice ezilerek toz formuna sokulurlar. Daha sonra eşkina balık tozu limon ile güzelce karıştırılıp yaklaşık olarak 2 gün boyunca buzdolabında bekletilir. Son olarak karışım 1 çay veya tatlı kaşığı ile içilir. Bu karışım yaklaşık 2 ay, gerekli olması durumunda 2 kür olarak yapılır ve nihayetinde böbrek taşının başlangıca göre oldukça küçüldüğü hatta tamamen yok olduğunu gözlemleyeceksiniz. Hatta bu süreç sonrasında taş oluşumunun tekrarlamama olasılığı oldukça yüksektir. Fakat böbrek taşının oluşumunda birçok farklı sebebin olduğunu ve oluşan taşın farklı çeşitlerinin olduğunu unutmamalısınız.

Üyeler "Eşkina Balık Taşı Böbrek Taşını Düşürür Mü?" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın