Shimano Tld

Olta Makinaları, Shimano TLD

Shimano TLD

Shimano TLD Olta Makinesi İncelemesi

Shimano TLD Serisi:

Shimano TLD olta makine serileri tüm dünyada tatlı ve tuzlu sularda balıkçılar tarafından yıllarca test edilmiş ve performans ve kalitesine göre onaylanmış oldukça popüler makinelerdir diyebiliriz. Tüm dünyada yaygın mühendislik standartlarıyla geleneksel shimano kalitesi ve yüksek performansıyla üretilmiştir. Şık görsel tasarımlarıyla, hafif grafit gövde yapısıyla, doğal ve suni yemlerin kullanımına uygun çok yönlü tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Korozyon koruyuculuğuyla paslanmaz çelik bilyeleriyle, soğuk dövmeli alüminyum güçlü koluyla, ergonomik kol tutacağıyla, tıkırtı sistemleriyle ve kumaş koruma çantasıyla çok tercih edilmektedir.

Shimano TLD Multiplier 50 A Olta Makine Serisi:

Standart çıkrıklardaki aynı fren/kalama sahip olup ancak daha zorlu görevler için tasarlandığını söyleyebiliriz. Bu çıkrıklardaki koşullara göre düşük ve yüksek hızlı misina toplama araçlarında geçiş yapma imkânı bulunmaktadır. Örneğin; 125 m derinlikten 95 kiloluk bir orfoz çekiyorsanız düşük hıza ihtiyacınız olacaktır. Suyun üzerinde dans eden bir zargana azmanı aniden yön değiştirip teknenin üzerine yol açmaya başladıysa misinayı daha yüksek hızda çekmeniz gerekmektedir. Yaşadığınız yere ve uzak avlaklar için çok uygundur. Bu makinenin; alüminyum makarası, su geçirmez kalaması, tıkırtı sistemi, XT-7 gövdesi, tekli çelik güçlü sarma koluyla, paslanmaz çelik dişlileri ve bölümleri bulunmaktadır.

Shimano TLD Lever Drag 15 Olta Makine Serisi:

Shimano TLD olta makine serilerinin tamamında paslanmaz çelik korumalı yataklama ve bilye sistemi sayesinde sorunsuz sarım keyfi sunmaktadır. XT-7 materyali önceki klasik modellerden daha küçük yapıda olmaktadır. Bu materyal sayesinde hareketli parçalar, gövde dişlileri ve makaranın hareketli parçaları daha hafif, daha az sürtünmeye maruz kalmaktadır. Tek parça alüminyumdan imal edilmiş çok güçlü kola ve büyük tutacağa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Su geçirmez iç mekanizma özelliğine de sahiptir. Makaranın daha hızlı veya yavaş boşalmasına yardımcı olan Clicker System’in çıkardığı ses sayesinde balık vuruşlarını daha kolay takip etme imkânınız bulunmaktadır. Level Wind System misina boşalırken sürtünme ve rüzgâr hızı gibi engelleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olmaktadır.

Shimano Tld 2- Speed 50 A Olta Makinesi Serisi:

Paslanmaz çelik korumalı yataklama ve bilye sistemi sayesinde sorunsuz ve pürüzsüz sarım keyfi sunar. Bünyesindeki XT-7 materyali sayesinde hareketli parçalar, gövde dişlileri ve makaranın hareketli parçaları daha hafif, daha az sürtünmelere maruz kalmaktadır. Paslanmaz çelikten imal edilen çok güçlü kola ve büyük tutacağa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Su geçirmez iç mekanizma özelliğine de sahiptir. Makaranın daha hızlı veya yavaş boşalmasına yardımcı olan Clicker System’in çıkardığı ses sayesinde balık vuruşlarını daha kolay takip etmek mümkün olacaktır. Level Wind System misina boşalırken sürtünme ve rüzgâr hızı gibi engelleri ortadan kaldırmakla birlikte iki kademeli hız ayarına sahip olmuştur.

En çok tercih edilen Shimano TLD olta makineleri serileri; Shimano TLD 20, Shimano TLD II 20A, Shimano TLD II 30A, Shimano TLD 15, Shimano TLD 50IIA 4XA-RB 2 Speed, Shimano TLD 30IIA 4A-RB 2 Speed, Shimano TLD 50IIA 2 Vitesli, Shimano TLD 50IIA Multipler olta makineleridir.

Genelleyecek olursak Shimano TLD olta makineleri kullanış açısından oldukça yüksek performansa ve dayanıklı malzemelere sahip makinelerdir. Kullanıcısını yarı yolda bırakmaz fakat ortalama 800 TL bareminden başlayarak 2.000TL'leri aşabilen fiyat aralığı özellikle yeni başlayacak amatör balıkçılar tarafından tercih edilmeme sebebi olarak görülmektedir.

* Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Olabilecek değişikliklerden internet sitemiz sorumlu değildir.

Okuma Magnetix Çıkrık Makineleri incelememiz için linke tıklayınız.

Üyeler "Shimano TLD" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın