Okuma Trio

Olta Makinaları, Okuma Trio

Okuma Trio

Okuma Trio Olta Makinesi:

Eşsiz geçmeli yapıya sahip olmaktadır. Okuma Trio olta makinesi tasarımında kendine özgü yeni bir kavram oluşturmuştur. Alüminyum yapı ve hafif grafit malzemelerin en iyileri kullanılmıştır. Masif tek parça kabartmalı alüminyum makine kabzası ve mil kolu gerektiğinde dayanım sağlanmaktadır. Mümkün oldukça ağırlıktan tasarruf sağlayan hafif grafit yan diskler ve bir motor muhafazası ile birlikte kullanılmaktadır. Trio makara grubu, ağırlığını azaltmak ve farklı bir tasarım oluşturmak için hafif bir grafit muhafazası kullanırken, çekme sisteminde sağlamlık ve pürüzsüzlüğü artırmak amacıyla alüminyum çekme bölmesinde çok parçalı bir yapı kullanılmaktadır. Önemli teknolojik yeniliklerle donatılmıştır. Masif tek parça kabartmalı alüminyum makine kabzası, mil kolu ve gerektiğinde dayanım sağlayan mümkün olduğunca ağırlıktan tasarruf sağlayan hafif grafit yan diskleri motor muhafazası ile bir arada kullanılmışlardır.

Okuma Trio 30 S Olta Makinesi Serisi:

Okuma Trio 30 S olta makinesi, alüminyumun gücü ve grafit malzemenin hafif yapısının kombine edildiği Crossover makine ile gövde inşa platformu modellerinin ikinci üyesi olmuştur. Tüm kıyıdan tatlı ve tuzlu su balıkçılık yöntemleri için tasarlanmıştır. Tüm dünya balıkçılarının beğenisine sunulmuştur. Sınıfının ilk ve tek geçme gövde tasarımına sahip olup, 9+1 yüksek performanslı korozyon korumalı bilye ile gerçek anlamda ‘’yağ gibi’’ tabirini hak ettiğini söyleyebiliriz. Okuma patentli, CRC korozyon kaplaması ile koruma altına alınarak ALC alüminyum alaşım ve grafit kombinasyonu gövde yapısı, DFD çok diskli Japon yağlı keçe pullu çift güçlü çekiç sistemi mevcuttur. Korozyon korumalı HDG II yüksek yoğunluklu hassas kesim eliptik dişli sistemi ve EOS eliptik salınım sistemi bulunmaktadır. Hızlı ayarlanabilir anti ters silindir bilyesi, hassas makine kesimi pirinç pinyon dişli, RES II rotor dengeleme sistemi, EFR II misina sarım sistemi ve Hydro Block su blokaj sistemi gibi performans teknolojileri ile donatılmıştır. Okuma trio 30 S makinesi, ömür boyu okuma garantisi altında olduğunu söyleyebiliriz.

Okuma Trio 40 Red Core Olta Makinesi Serisi:

Okuma Trio makineler ülkemizde ve dünyada en çok satan spin makine modelleri arasında yer almaktadır. Görsel olarak da renk ve tasarım seçimleri yüksek kalitede olan seri; metal kolu, farklı devir alternatifleri, okuma patentli pek çok teknolojisiyle at çek (spin) avları için vazgeçilmez olmaktadır.

Okuma Trio Rex Surf Olta Makinesi Serisi:

Okuma Trio Rex Surf TX SU-60; 4.5:1 devirli okuma trio ailesine 2015’te katılmıştır. 5 bilyesi, 101,6 cm toplama hızı, 13 kg drag, sığ konik kafası ve 580 gr ağırlığına sahip trio tasarımına ait bir makinedir. 

Okuma Trio 55 S Olta Makinesi Serisi:

RESII: Bilgisayarda dengelenmiş mil dengeleme sistemi

DFD: Dual Force Drag (çift güçlü çekme) sistemi

CRC: Corrrosion Resistant Coating (korozyona dirençli kalama)

EOS: Patentli Elliptical Oscillation System( eliptik salınım sistemi) grafit mil ve alüminyum dudaktan oluşan karma makara tasarımı

ADC: Alüminyum Drag Chamber(Alüminyum çekme bölmesi) hassas makara sistemi ve sert dövme alüminyum sap tasamı

Hydro Block: Su geçirmez çekme sistemi sızdırmazlık elemanı, yüksek dayanımlı, anodik ve masif işleme tabi tutulmuş alüminyum destek kolu

HDG II: Korozyona dirençli yüksek yoğunluklu dişli sistemi, geçmeli alüminyum ve grafit karma malzemeden oluşan gövde tasarımı, geçmeli alüminyum ve grafit karma malzemeden oluşan mil tasarımı mevcuttur.

EOS: Patentli Elliptical Oscillation System(Eliptik Salınım Sistemi): Grafit ve alüminyum dudaktan oluşan karma makara sistemi özellikleri bulunmaktadır. 

Okuma Trio Rex Salt TXS-60 FD Surf Olta Makinesi Serisi:

RESII: Bilgisayar ile dengelenerek rotar eşitleme sistemi mevcuttur. Zor koşullara dayanıklı olup, dolgu alüminyum ve anodize edilmiş ince sarma teli bulunmaktadır. Su geçirmez çekme çantası, yumuşak EVA tutacağı sert, güçlendirilmiş alüminyum sapı, daha az misina sorunlarına sebep olan ve uzağa fırlatmayı kolaylaştıran ‘’air casting’’ makarası mevcuttur. Hassas dişli mil aktarma sistemi, alüminyum ve grafitin bir arada kullanıldığı rotor tasarımı, alüminyum ve grafitin bir arada kullanıldığı melez gövde tasarımı bulunmaktadır. CRC: Paslanmaya karşı dirençli kaplama sistemi, çok diskli, Japon yağı gibi hissedilen çekiş sistemi, çabuk ayarlanabilen tersine dönmeyen açılmayan sarma teli bilyesi ve hassas makine kesimi pinyon dişli düzenekleri bulunmaktadır.

Ülkemizde satış fiyat aralığı 200-800 TL arasında modeline göre değişkenlik göstermektedir.

* Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Olabilecek değişikliklerden internet sitemiz sorumlu değildir.

Diğer olta makineleri incelemelerimiz için linke tıklayınız.

 

Üyeler "Okuma Trio" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın