Okuma Magnetix Çıkrık Makineleri

Olta Makinaları, Okuma Magnetix Çıkrık Makineleri

Okuma Magnetix Çıkrık Makineleri

Okuma Magnetix Çıkrık Makineleri İncelemesi

Okuma markasının üretmiş olduğu, özellikle somon, orfoz gibi büyük ve güçlü balıkların trolling avlarında veya derin resif avlarda kullanılan bir çıkrık makinesidir.

Sert ve hafif grafit çerçeve, büyük boy dişli sistemi ve özel alaşım materyalden yapılmış makarası sayesinde büyük ve hırçın balıkların avlarında balıkçının tüm korkularını yok edecek kadar kuvvetli bir makinedir. Okuma markasının MagSystem serisinin bütün özelliklerini barındıran Magnetix serinin diğer üyelerine göre daha uygun bir fiyata sahiptir.

Magnetix serisinin grafit çerçevesi MagSystem serisinin diğer ürünlerindeki alüminyum çerçevelere göre sağlamlığı daha düşük olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır. Ayrıca gün boyu avlarda hafifliği sayesinde kullanıcıyı çok zorlamaz.

MagSystem ve dolayısı ile Magnetix serisinde de kullanılmış olan karışık bir mıknatıs düzeneği ile kullanıcısını gamlanma ve misinanın dolaşması ihtimalini tamamen düşüncelerinde uzaklaştırarak korkusuzca atışlar ve seri sarım imkanı vermektedir.

En küçük boy olan MG-15 CS 420 gram ağırlığa sahip ve 0.35 mm filament misinada 160 metre veya 0.45 mm filament misinada 90 metre sarım imkanı tanırken, en büyük boy olan MG-45 LS serisi 635 gram ağırlığa 0.45 mm filament misinada 390 metre veya 0.55 mm filament misinada 260 metre sarım imkanı tanımaktadır.

Genel olarak Magnetix; hafif grafit çerçevesi, alüminyum makarası, manyetik atış kontrol sistemi, çok diskli karbonit çekme sistemi, paslanmaz çelik bilyeli yatağı, kolay ayarlanabilen geri hareket önleyici yatağı, LS modellerinde titanyum kaplı paslanmaz çelik dengeleyici sarma mekanizması, yine LS modellerde sağlam kollu dengeleyici sarma mekanizması, devir blokajlı pinyon dişli sistemi ve ömür boyu Okuma garantisi ile harika bir makinedir.

Üyeler "Okuma Magnetix Çıkrık Makineleri" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın