Okuma Helios

Olta Makinaları, Okuma Helios

Okuma Helios

Okuma Helios Olta Makineleri

Okuma Helios SX Spin makinesi, C-40 X bükülmez karbon gövde tasarımı ile imal edilmiştir. Tuzlu su kıyı avcılığı için uygundur. Makine son derece sağlam ve hafif üretilmiştir. Bükülme ve terk azaltıldığı için iç parçalar muhteşem bir uyum, denge halinde çalışmaktadır. 

Helios Makinelerinin Özellikleri:

Zorlamaya dayanıklı, sağlam alüminyum salma teli, hafif konforlu EVA sapı, hassas eliptik dişli sistemi, alüminyum 2 kademeli anadize makarası bulunmaktadır. ALG: Hassas alüminyum alaşım ana dişli ve salınımlı dişliler, hassas makine kesimi, pirinç pinyon dişlisi, hızlı ayarlanan ters dönüş kilidi, paslanmaya dirençli bilye düzenekleri bulunmaktadır. TCA: Torsiyon kontrol zırhı bükülmeyi azaltan sistemi, paslanmaya karşı dirençli C-40X siklon akış rotoru ve hafif C-40X, karbon gövde ve yan plakaları bulunur. Uzun elyaflı karbon fiber teknolojisi ve alüminyum pirinç dişli sisteminin kullanıldığı Helios, standart grafit çerçeveli makinelerden daha hafif ve dayanıklı hale gelmiştir. Paslanmaz çelik rulmanı ve misina sarım hızı ile üstün özellikli bir spin makinesidir diyebiliriz. Aynı zamanda görünüm olarak da çok şık bir makine olduğunu söyleyebiliriz.

Okuma Helios HSX-20 FD Olta Makinesi:

Hem tuzlu su hem de tatlı su avcılığında kullanıma uygun olması adına C-20X bükülmez karbon gövde tasarımına sahiptir. Çok yüksek sağlamlık değerlerine sahip olan makine buna karşılık ufak da olmasının etkisi ile muadillerine göre oldukça hafiftir. Rotor paslanmaya karşı dirençli C-20X siklondur. Torsiyon kontrol zırhı sayesinde bükülme minimum değerlerde tutulmaya çalışılmış ve bu sayede iç parçaların mükemmel bir uyum içerisinde işini yapmasına olanak verilmiştir. Yüksek zorlamalara karşı dayanıklı alüminyum salma teli mevcuttur. 8 HPB ve 1 RB dişli paslanmaya karşı dirençli malzemelerden üretildikleri için sorun çıkarmazlar.

*650 TL ile 700 TL aralığında satılmakta olan Okuma Helios HSX-20 FD olta makinesi üst segment seven balık avcılarının tercih ettiği ürünler arasındadır.

Okuma Helios HXG-35 Olta Makine Serisi:

Uzun elyaflı karbon fiber teknolojisi ve alüminyum pirinç dişli sistemini birleştiren yeni C-40X, Helios ve RRX makineleri standart grafit çerçeveli makinelerden %20- %60 daha güçlü konumdadır. 10 açılı bir sistem, alüminyum çerçeve, salınımlı dişliler ve karbon fiber çekiş sistemine sahip olmuştur. Helios makineleri,  uzun elyaflı karbon fiber çerçeve teknolojisinin imaral gemisi olduğunu söyleyebiliriz. Önden kalamalı, alüminyum kafalı, spin için tasarlanan bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. 5,0:1 devirli, 24 gr ağırlığında, 8+1 bilyeli, 5,9 draglı, 0.25 mm misinadan, 240 m, 0.30 mm misinadan /170 m, 0. 35 mm misinadan/120 m sarım kapasitelidir.  Parlak ışıkta karbon fiber elyafları çıplak gözle kolaylıkla görülebilmektedir. Güçlü bir çerçeve ve yüksek gerilimli ortamlar için hazır bir rotora sahiptir. Helios ve RTX iç bileşenleri, dayanımı da ileri seviyelere taşımaktadır. Geleneksel pirinç ana dişliler ve salınımlı dişlilerin yerini alumilite alaşımlı dişliler almaktadır. Pirinçten daha sert ve daha güçlü alumilite dişliler çerçevenin gücünden sonuna kadar faydalanmanızı sağlamaktadır.

*Şuan internet üzerinde 460 TL ile 935 TL fiyat aralığında bu ürünü temin edebilirsiniz.

Okuma Helios HX-40 USA Olta Makine Serisi:

Genel kullanıma uygun spin makinesi olarak Okuma tarafından hazırlanan Okuma Helios HX-40 USA olta makinesi üst segment bir makinedir. Alumalite dişli teknolojisi sayesinde %25 daha hafif bir makine olduğunu söyleyebiliriz. Tutma kolu eva malzemedir ve sizi yormamaktadır. Karbon malzeme ile kaplanmış olup ana gövdeye sahiptir. Dişlileri oldukça sağlam ve paslanmazdır. Önden kalamalı Okuma Helios HX-40 USA olta makinesinin drag gücü 6-10 kg arasındadır. Dokuz adet yüksek performans bilyeye sahiptir.

*Ortalama olarak 680 TL ile 940 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

* Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Olabilecek değişikliklerden internet sitemiz sorumlu değildir.

Okuma Salina olta makinesi incelememiz için linke tıklayınız.

Üyeler "Okuma Helios" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın