Jig Çubuk

Olta Kamışları, Jig Çubuk

Jig Çubuk

Bu makalemizde balıkçılıkta kullanılan başlıca jig çubuk çeşitleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Okuma Jig Çubuk Çeşitleri:

Büyük balıklar için yani (turna, kingfish ve amberjack) için kullanılmaktadır.

Okuma Azores Çubuk Serisi:

Okuma azores çubukları, doğal karbonlama ve kolay taşıma için güç karbon şal, ince kulplu yüksük bağlantısı ile ince yüksek modüllü karbon boşluğa sahiptir diyebiliriz. Güçlü karbon sargılı, ince yüksek modüllü karbon, doğal bükme ve kolay taşıma için bölmeli tutanak bağlantısı bulunmaktadır. Deniz balıkçılığı için fuji daha güçlü makarası ve ergonomik şekilli, sert EVA kolları bulunmaktadır. Fuji Kwag abonite, anti –dolaşma ve tuzlu suya dayanıklı kılavuzları bulunmaktadır.

Okuma X-Lime / Hotrod Jig Çubuk:

Okuma X-Lime /Hotrod jig çubukları, farklı adlarda ve kozmetikler olarak bilinmektedir. Özellikle yüksek modüllü ultra hafif karbon boş yapısı bulunmaktadır.

Okuma Citrix Yavaş Jig Çubuk:

Okuma Citrix yavaş jig çubukları yüksek modüllü karbon ince boş yapı, sıfır ön kavrama ve gelişmiş denge ve ağırlık azaltma için arka kavrama tasarımına sahip olduğunu söyleyebiliriz. 

Okuma Cedros A Jig Çubuk:

Okuma cedros A jig çubukları özelliği E-glass blank ve inanılmaz çekiş gücü sunmaktadır.

Shimano Beastmaster Bottom Ship Serisi: 

Beastmaster bottom ship ilerlemeci bir harekete sahip olup kaburg fi shing için en iyi çubuklardandır. Beastmaster Bottom ship jig çubuk, hem sabit makara hem de makaralı makaralar için tasarlanmış versiyonları ile seçilmiş dikey jig çubuklarını içermektedir. Kalite armatürleri ve bağlantı parçaları kullanımı, mükemmel çubukların uzun yıllar güvenilir performans sunmasını sağlamaktadır. Shimano hardite kılavuzları, shimano makaralı koltuk ve kaliteli XT60 ve Biofibre takviyeli boşluklar ile birleştirerek SDR ile donatılmış jig çubuklarıdır.  Tamamen yeniden tasarlanmış beastmaster bottom ship jig Wrex’in geliştirilmesinden doğmuştur. Hem eğirme makaraları hem de döküm makaraları için kullanılmaktadır. Her türlü balık avlama kullanılmaktadır. Kıyıdan hafif yapay kabura ile balık avlamak için yararlı olmaktadır.

Bu dikkat çekici jig çubuk,wrex kabura/bottom gemi alt oltaları için kullanılan gelişmiş teknolojiye dayanan çoğu durumlarda olağanüstü performans sağlayan XT60 karbon+ biofi bre tabakasına dayandığını söyleyebiliriz. Bu dizi çubuklar, fırlatma ve eğirme bobinleri ile kullanılabilir ve her tür balıkçılık için tasarlanmıştır. Bu makinenin serisi; eğirme veya döküm makaraları ile kullanılabilir ve alt gemi 240( model H) için tasarlanmış güçlü modele kadar, kabura lures( model M) ile tüm hafif balıkçılığı kapsamaktadır.

Okuma Metaloid Yavaş Jig Çubuk Serisi:

Okuma metaloid, yavaş jig çubukları en iyi tuzlu su balıkçılığı için en iyi malzemeler ve mevcut bileşenler kullanılarak yapılmaktadır. Bu çubuklar büyük lures ve poppers yapacak ve okyanusun torpidolarıyla savaşmaktadırlar. Ergonomik şekilli olup, sert EVA kolları ve kolu yüksek bağlantısı çubuk ve 1-pc doğal bükülme sağlamaktadır. Güçlü karbon paketi ve ince yüksek modüllü karbon bulunmaktadır. Döküm ve eğirme modelleri için güçlü, tetik ve boru Fuji makara koltuğu bulunmaktadır. Azaltılmış ağırlık için bölünmüş sap tasarımı ve konforu vardır.

İma Sasuke 120 sahte balık incelememiz için tıklayınız.

Üyeler "Jig Çubuk" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın