Effe Patriot 4.20 Surf Kamış

Olta Kamışları, Effe Patriot 4.20 Surf Kamış

Effe Patriot 4.20 Surf Kamış

Effe Patriot Surf Kamış İncelemesi

Amatör balıkçıların uygun fiyatlı surf kamış ne alabilirim şeklinde ki düşüncelerine açıklayıcı çözümler bulmak adına 6 yıldır kullandığım kamış hakkında kendi deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.

IM-7 karbon liflerden üretilmiş olan bu surf kamışın dışı çelik sargı ile güçlendirilmiştir. Bu da kamışa güç ve kırılmaya karşı dayanıklılık sağlamış.

Fabrika verilerinde 100-300gr atarı olduğundan bahsedilmiş, kamışı en yüksek 175gr kurşun ile kullanma olanağı buldum, bu ağırlıktan sonra sanki kırılacakmış hissi vermiyorda değil. Fakat 175gr ve altında ki ağırlıklarda uzak mesafelere atışı kolaylıkla sağlamakta. Kamışın uç kısmının çok esnek olmayışı da buna katkı sağlamakta.

Kamış kapalı olarak 110 cm civarı gelmekte, bu da diğer 4.20 surf kamışlara göre oldukça ufak yer kaplamakta. Tabi ufak bir bagajı olan binek aracınız var ise bu 4.20 kamış bile bagajınıza sığmayabilir.

Kamışın üzerinde 5 adet paslanmaz halka mevcut, fakat bu halkalar kamışın gövdesine kaynaklanmamış. Yani en ufak bir darbede bu halkalar kamış üzerinde ki yerinden çıkabilmekte. Bu benim için sorun değil bu halkaları japon yapıştırıcı ile tekrardan yapıştırırım derseniz çok dert etmenizi gerektirecek bir sorun teşkil etmemekte. Şahsen ben bu halkaları kaç defa kırdığımı artık hatırlamıyorum.

Ağırlık olarak 430gr olan bu kamış, diğer 4.20 kaliteli bir çok markanın ürününe göre daha hafif, yinede surf makine ile kullanıp sürekli boğazda istavrit için çapari atıp çekicem derseniz belli bir zaman sonra kolunuzu yormaya başlayacaktır.

Genel olarak effe patriot surf kamış yorumum; fiyat ve performans olarak memnun olduğum bir kamış, ama bu fiyata yada az daha yukarısına daha kaliteli bir ürün bulunabilir, bu da sizin tercihiniz.

Hepinize rastgelsin.

Üyeler "Effe Patriot 4.20 Surf Kamış" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın