Levrek Hangi Yemlerle Yakalanır?

Nasıl Yapılır, Levrek Hangi Yemlerle Yakalanır?

Levrek Hangi Yemlerle Yakalanır?

Levrek Balığı Nerede Bulunur?

Yıllarca ülkemizin kıyısında bulunan tüm denizlerde görülen Levrek balığına, bir süredir Marmara ile Çanakkale boğazının yakın olduğu bölgelerde ve Ege kıyılarında rastlayabiliyoruz. Tekne ile olta balıkçılığında iyi olan avcılar, boğazda bu balığı hala yakalayabiliyor. Olta balıkçılığında bir kez yakaladığınızda vazgeçemeyeceğiniz bir tür olan Levrek,  doğru yer ve zaman ile doğru malzeme birleştiğinde güzel avlar verir. Bölgelere göre avlak mahalleri şöyle sıralanabilir.

İstanbul Boğazı, kayalık olan alanlar, Tekirdağ kıyıları özellikle yaz sonu, Çanakkale Boğaz kıyıları belli mevkiler, Saroz kıyıları

Levrek Balığı Hangi Yem İle Tutulur?

Levrek avlamak için hem sahte, hem de canlı yem kullanabilirsiniz. Kıyı oltacıları büyük oranda canlı kaya balığı, ispari ya da gümüş balığı kullanır. Canlı yem olmadığı durumlarda ise ölü sardalya bir iğne serisine sarılarak ta levrek yakalanabilir. Tekne balıkçılığında ise canlı yem kullanmak daha doğrudur. Canlı yem ile balık yakalama şansınızın daha fazla olduğunu hiç bir zaman unutmayın.

Büyük av yapmak isterseniz, canlı yem konusuna daha fazla dikkat etmelisiniz. Canlı yem bulamadığınız durumlarda ise yapay yem kullanabilirsiniz. Klasik yöntemlerden biri silikonlar ve bu silikonlara entegre edilmiş tüylerdir. Bu yemleri tekneden av yapmak istediğinizde kullanabilirsiniz.

 

Üyeler "Levrek Hangi Yemlerle Yakalanır?" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın