İyi Bir Av Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Nasıl Yapılır, İyi Bir Av Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

İyi Bir Av Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Balık avcılığı, gittikçe daha çok fotoğrafla tanımlanan bir spor haline geliyor. Özellikle biz avcılar fotoğraf çekmeyi severiz. İster büyük, ister küçük bir av olsun farketmeden hemen fotoğraflandırırız. Çevremizdeki insanların, arkadaşlarımızın bu fotoğrafları görmesini isteriz. 

Avcılık maceralarınız boyunca avlarınızın çoğunu çekin. Bu sizi daha da olaya konsantre edecektir. Peki iyi balık avı fotoğrafı nasıl çekilir?  

Birkaç basit numara uygulayarak daha iyi fotoğraf çekebilirsiniz.

Sağlıklı Bir Balık, Harika Bir Görüntü Oluşturur

İyi bir balık fotoğrafı için ilk önce balığın canlı, ıslakken ve hala suyun üzerindeyken fotoğraflandırmanız daha doğru olur. Bu şekilde fotoğraflarınız daha iyi görünecektir. Eve geldikten sonra evin arka bahçesinde veya mutfakta saatlerce beklemiş bir av fotoğrafını kimse görmek istemez. 

Avınızı Beklerken Kameranız Hazır Olsun

Kameranızı, balıkları karaya çıkmadan önce hazırlamalısınız. Balıkla savaşırken cep telefonunuzu cebinizden çıkarmak için uğraşmayın. Eğer hazırsanız, daha iyi fotoğraflar elde edebilirsiniz. Balıklara dokunmadan önce ellerinizi ıslatın. Bu, enfeksiyon riskini ortadan kaldırmanıza ve balığın fotoğraf çekimlerinde mükemmel görünmesine yardımcı olur. Balıklarınızı, suya daldırıp (dikkatli bir tutma ile) daha canlı gözükmesini de sağlayabilirsiniz.

Balıklarınızı dikey yerine yatay olarak tutun. Bu, kötü görünen fotoğraflar için size daha iyi bir açı verme şansı doğurur.  Kesinlikle ölü balıkların fotoğraflarını çekmeyin. Ölü balık fotoğraflarda kötü görünür ve hiçbir şekilde çekici olmaz.

Balık oltaya geldiğinde çabuk ama sakin olun. Çoğu zaman, balıkla savaşırken kameranızı bulmak, balığı misinadan çıkarmak ve ardından fotoğraf çekmek için zamanınız olmaz. İnsan içgüdüsü sıklıkla herhangi bir fotoğrafın iş yapacağını düşünür. Ama böyle olunca da sıradan, kötü bir fotoğraf çekmiş olursunuz. Bir diğer seçenekte arkadaşınızdan yardım istemektir.

Açılarla deneme yapın. Yüksek, aşağı, yakın veya uzaktan bir fotoğraf çekmeyi deneyin. İlginç derinlik alanı efektleri oluşturmak için açılarla oynayın. Fotoğraflarınızdaki ışık patlamasını artırmak için fotoğraf makinenizdeki dolgu flaş ayarını kullanarak, gölgeleri kaldırmak için elinizden geleni yapın. Fotoğraf çekerken arka planınızı ve çevresini iyi ayarlayın. Güzel, doğal bir arka plan fotoğrafı daha güzel hale getire

 

Üyeler "İyi Bir Av Fotoğrafı Nasıl Çekilir?" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın