Glow Sahteler

Nasıl Yapılır, Glow Sahteler

Glow Sahteler

Glow Sahtelerinin Özellikleri Nelerdir?

Glow: Fosforlu, siz ışığı tuttuğunuzda bu ışığı bünyesinde absorbe edebilen ürünlere ‘’glow’’ denilmektedir. Parlayan suni yem, küçük oje kutularında, jighead, sahte vs. üzerinde satışı yapılmaktadır. Işığı belli bir süre üzerinde hapsedilen maket balıklar yani silikonlar kısacası balık avlarken kullandığımız kandırıcıları peki nerede, ne zaman kullanmalıyız? Gündüzde kullanabilirsiniz, gündüz derin bir merada da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ya da kapalı, düşük ışıklı (bulutlu) havalarda da kullanabilirsiniz. Glow sahteler, su üstü bir sahtedir gecede merada balık varsa kesinlikle affetmez. Glow sahteler cazibesiyle rahat bir şekilde balığı cezp etmektedir. Glow sahtelerinin temelinde üreticilere kendi gibi ışık olan Biolüminesans canlılar bulunmaktadır. Bu canlıların içinde de balık avcısı olarak aklımıza gelecek denizanaları ve kalamarlar bulunmaktadır.

Silikonlarda kokulu, kokusuz arasındaki fark gibi normal silikonlar ve glowlar bulunmaktadır. Glow sahtelerin asıl görevi gece yemlemeye çıkan bazı kurtçukların kendi yapısından da bulunduğundan balığın bu kurtları görmesini sağlamasıdır. Genel olarak gece avlarında tercih edilmektedirler. Böylelikle kurt görünümlü silikonlar, su altından görünerek balıkların dikkatini çekmekle başarmaktadır. Ve glow özellik çok uzun süreli olmadığından dolayı yemi ışık tutarak glow hale getirmelisiniz. Aynı şekilde ışık tuttuğunuzda ışığı saklayarak parlayan bu ürünler jig headlerdeki ağırlığın boyanarak sahtelerin glow özellikte üretimi boyanması özellikleri olabilmektedir. Bu nedenden dolayı glow ürünler gece görünmede etkili olduğundan özellikle gece avcılarının tercih ettiği kriterlerdendir diyebiliriz. Ancak önemli bir uyarı belirtmek gerekirse tekne üzerinden derin sularda avlama yapıyorsanız iş görecektir. Silikonlarla glow özellikte ve kokulu yapıda olan isomenin pembe L boy silikonları önerebiliriz. Cultira iğneleri de kullanabilirsiniz. Çünkü ecogear gibi çabuk kopacak, ince silikonlar kullanmanızı önerebiliriz. Genel olarak ince olan üzerinde mum olan silikonu tutmak için işe yarayan iğneleri tercih etmelisiniz.

Glow sahtelerin dezavantajıysa; dolunay varken hava aydınlık olduğu için sudaki görünürlük sebebiyle balığın dikkatini çektiği için çok zor avlanmaktadır. Ne kadar glow özellik kullansanız da balıkların kıyıda sizi görmemesi için dikkatli olmanız şarttır. Dikkatli, özenli davranırsanız av verimini o kadar arttırmış olursunuz.

Sahte yem incelerimiz için linke tıklayınız.

Üyeler "Glow Sahteler" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın