Boş Olta Makinasına Misina Nasıl Sarılır?

Nasıl Yapılır, Boş Olta Makinasına Misina Nasıl Sarılır?

Boş Olta Makinasına Misina Nasıl Sarılır?

Her zaman elimize misinası sarılmış halde olta makinası olmaz. Bazen sıfır makine aldığımızda, bazen se misina ipini değiştirmek zorunda kaldığımızda makinaya sıfırdan misina sarmak gerekir. Şimdi sizlere misinayı sarmadan önce basit, pratik ve sağlam bir düğüm nasıl atılır onu anlatacağız.

Olta Makinasına Misina Düğümü Nasıl Atılır?

Her amatör balıkçının en büyük sorunlarından biri düğüm olayıdır. Balıkçılıkta düğüm sadece takımda değil, başka yerlerde de karşımıza çıkar. Bildiğiniz gibi, makinenin üzerinde ki makaraya misina sarmak için, öncelikle misinayı tutturmak gerekir. Şimdi misina makinaya nasıl tutturulur buna bakalım.

Öncelikle misina ipinin ucunu makinanın demir kısmının altından geçirin. Daha sonra saracağımız için bu önemlidir. Sonrasında makinayı ters çevirin ve misinayı arada boşluk kalacak şekilde birbirinden geçirin. Fazla sıkmamaya özen gösterin. Ucu açık olan misina kısmına düğüm yapın. Bu düğüm stopper görevi görecektir. Daha sonrasında bağladığınız diğer misina kısmını çekerek sıkıştırın. Az önce yaptığınız düğüm ile sıkışacaktır ve kesinlikle açılma yapmaz. Güvenli ve pratik bir düğüm atmış oldunuz.  Daha sonra misinayı makinaya sarmaya başlayabilirsiniz. Makinaya misinayı sarmadan önce düğüm atmanın farklı birçok yöntemi daha mevcut. Sizlerde kendi yöntemlerinizi yazımızın altına yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

 

Üyeler "Boş Olta Makinasına Misina Nasıl Sarılır?" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın