Balık Avına Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Nasıl Yapılır, Balık Avına Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Balık Avına Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Balık avına çıkmadan önce planlarınızı doğru yapmalısınız. Ne zaman nereye gideceğiniz, ne avlamak istediğiniz, hangi yemi kullanacağınız daha önceden belli olsun. Hazırlık yapmadan balık avına kesinlikle çıkmayın. Takımlarınız hazır olsun, av sırasında takım hazırlayarak vakit kaybetmeyin. Hızlı ama bilinçli olun. 

Takımların Hazırlığı

Makine ve kamışları kontrol ediniz. Gerekli bakımları yapınız. Misinaların sağlamlığına, oltada aşınma olup olmadığına dikkat ediniz. Yanınıza yedek takım yapacak kadar kurşun ve malzeme almayı unutmayın. Planladığınız avlara uygun rapala, jig, kanca ve diğer malzeme yedekli olarak bulunsun. Fazlaya kaçmadan, size çok yük olmadan malzemelerinizi yanınıza alınız. İlerleyen zamanlarda, tecrübeniz arttıkça zaten bunun ayarını rahatlıkla yapabileceksiniz. Rapala kullanacaksanız yeni kanca takmayı unutmayın. Av sonrası kullandığınız rapalaları tatlı su ile yıkayıp kurutunuz. Av sonrası oltaları ıslak bezle silin ve kurulayın. Temizlik ve bakım için vaktiniz yoksa takımları koruyacak malzemelerden kullanınız. Bu hem size zaman kazandırır hem de takımları korur. Kamışlarınıza iyi davranın. Düşürme, yerlere dayama kamışın kullanım süresini azaltacaktır.

Balık Avında Yanınıza Mutlaka Almanız Gereken Malzemeler

Balık avına gitmeden önce yanınızda bıçak ve uzun sivri gagalı pense, şarjı dolu çep telefonu ve hatta yedek batarya, şarjı dolu kafa feneri, yaralanmalara karşı ecza seti, acıyı azaltmak için amonyak ve krem, tekne ile çıkacaksanız şişme can simidi, kürek ve kepçe, kalın ip, çöp poşeti, plaj havlusu, güneş koruyucu krem, şapka, bol su, atıştırmalık yiyecek, tırnak makası, yağmurluk, yedek kıyafet, piknik tüpü, çaydanlık, çay, şeker, bol miktarda gıda, sinek kovucu sprey.

Av günü yem alamayacaksanız yeminizi de önceden tedarik etmenizde fayda var. 

 

Üyeler "Balık Avına Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın