Silivri’De Hangi Mevsimde Hangi Balık Tutulur

Marmara'da Balık Avı, Silivri’De Hangi Mevsimde Hangi Balık Tutulur

Silivri’De Hangi Mevsimde Hangi Balık Tutulur

Günümüzde amatör balıkçılık hobi olmaktan çok bir yaşam biçimi haline geldi. Özellikle olta ile balık avlamanın tadını bir kez alan bir daha zor bırakıyor diyebiliriz. Yağmur veya soğuk havalarda denize olta sallayan birçok insan görmeye artık alıştık. Amatör balıkçılar için en önemli konularından biri de avlak yerlerdir. Bu yazımızda Silivri avlak yerlerini derledik.

Silivri'de hangi mevsimde, hangi balıkları tutabilirim? diyenlerin, Eylül-Ekim aylarını iple çekmesi gerekir. Bu aylarda güzel çupra ve zargana çıkar. Kasım ayından Şubat ayına kadar levrek bol olur diyebiliriz. Yine aynı zamanda Haziran-Eylül arası akşam teke ve kurt ile mırmır alınabilir. Sabah erken saatte ve gün batımında Temmuz-Eylül arası Kırlangıç ve Mezgit alınabilir. Mayıs-Ekim arası Eşkina, İskorpit,  Nisan ortasından Eylül’e kadar Zargana ve İsparoz çıkar. Temmuz başından Eylül sonuna kadar gece Sarıkulak ve Kefal, Nisan-Ekim arası Zargana, İspari, Mırmır, İstavrit avlanabilir. Silivri sahilde birçok amatör balıkçı ile karşılaşırsınız. Sohbet edip anlık durum bilgisi alabilirsiniz. Özellikle Nisan ayı ile beraber yavaş yavaş bölge canlanmaya başlar. Nisan ayında başlayan hareketlilik Haziran başında iyi Mırmır verir. Temmuz başı itibari ile de iri kefaller avlayabilirsiniz. 

Silivri’de büyük balık tutmak oldukça zordur. Tutacağınız en büyük balık kıyıdan zargana olacaktır. Tekne ile avlanırsanız tabi ki durum farklı olacaktır. 

 

Üyeler "Silivri’De Hangi Mevsimde Hangi Balık Tutulur " hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın