Maltepe Balık Avlak Yerleri

Marmara'da Balık Avı, Maltepe Balık Avlak Yerleri

Maltepe Balık Avlak Yerleri

Maltepe Balık Avlak Yerleri
Anadolu yakasının en güzide mekanlarından biri olan Maltepe, hem gezi, piknik hemde balık avı meraklılarının vazgeçemediği bir mekandır. Balık tutkunları ağırlıklı olarak Maltepe sahilini tercih eder. Peki Maltepe'de ki balık avı meraları nereler?
İdealtepe'den Küçükyalı limanına kadar uzanan sahil şeridinde balıkçıları görürüsünüz. Maltepe'de en popüler kıyıdan balık avı merası bu bölümdür. Aynı zamanda bir çok balıkçı sahilden tekne ve sandal kiralayarak ava çıkarlar. Şunu unutmayın, Marmara kıyılarında denize açılarak balık avı yapmak her zaman daha avantajlıdır. Denize açılarak balık avı deneyenler kıyı avına göre daha fazla verim alırlar. Kıyıdan balık avı biraz ustalık ister. Bu kişiden kişiye değişse de, kıyıdan balık avı tutkunları balık olmasa da kıyıdan avı tercih edebilirler. 
Maltepe İdealtepe arası sabah ve akşam suyunda İstavrit ve Mezgit verir. Öğle araları Gelincik avı, İskorpit, Kefal, Eşkina tutabilirsiniz. Orhangazi iskelesi iyi bir meradır. Zargana, İzmarit ve İstavrit boldur. Lüfer için uygundur. Olta seçimi olarak önerilerimiz ise şunlar; Bölge ağırlıklı olarak kayalık olduğundan ucuz takımlar ile av yapmaya çalışın. Çok takım bırakıp zarar etmenizi istemeyiz. İlerleyen zamanlarda ustalaştığınızda daha iyi takımlar kullanabilirsiniz.

Üyeler "Maltepe Balık Avlak Yerleri" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın