İstanbul Avcılar'da Balık Avı

Marmara'da Balık Avı, İstanbul Avcılar'da Balık Avı

İstanbul Avcılar'da Balık Avı

Avcılar Balık Avı

İstanbul Avcılar kıyılarında uzun zamandır verimli av olmadığı her zaman konuşulur. Özellikle depremden sonra kıyıların durumu bu av sıkıntısında etkili olmuştur. Buraya balık avı için gelenler daha çok kafa dinlemek için gelirler diyebiliriz.

Avcılar semtinin belki de en çok balık yapan yeri Ambarlı Limanı civarıdır. 

Ambarlı Limanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Ambarlı Limanı Avcılar bölgesindedir. TEM ve E5 otoyollarına çok yakın bir mevkidedir. Birçok toplu taşıma aracı ile limana ulaşabilirsiniz. 

Bölgede Hangi Balıklar Var?

Bölge de özellikle Mendirek kayalıkları, Atatürk Evi önü gibi yerler iyi balık verir. İspari, İstavrit, Kefal, Eşkina gibi balık türlerine rastlamanız mümkün. Levrek, Lüfer, Zargana ve Mırmır’da çekebilirsiniz. 

Hangi Yemler İş Yapar? Olta Takımı Önerileri Nelerdir?

Ambarlı kıyılarından Teke veya Kaya Kurdu toplayabilirsiniz. Kayalık kısımlarda şamandıralı takımlar kullanmalısınız. Bölge kayalık ve yosunlu olduğundan kösteği oltanın en yüksek noktasına bağlayıp ya da Fırdöndü üstüne Gezer Kurşun takarak, alt kısma ekleyeceğiniz mantar ile yemleri istediğiniz mesafeye ayarlayabilirsiniz. Ambarlı limanından tekne kiralayıp Levrek veya Kırlangıç gibi avlar yapabilirsiniz. Dolum tesislerinin kıyıları da av için müsaittir. 

Ambarlı balıkçılar barınağının önünden ve yine sahil şeridinden Avcılar Denizköşkler bölgesine kadar olan kısımda Kefal ve Zargana alma ihtimali var. 

Kısacası Avcılar bölgesi balık için sizi pek memnun etmeyecektir. Sahil boyunda kafeler, parklar mevcut. Kovanızın dolması önemli değil, burada keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Üyeler "İstanbul Avcılar'da Balık Avı" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın