Çatalca Ormanlı Köyü

Karadeniz'de Balık Avı, Çatalca Ormanlı Köyü

Çatalca Ormanlı Köyü

Balık avı tutkunları için mesafeler çok önemli olmasa da, İstanbul gibi merkezi illere yakın olan av bölgeleri her zaman önemli ve değerlidir. İstanbul’a yakın balık avı bölgelerinden olan Çatalca’nın Ormanlı köyü hem balık avı için, hem de güzel bir hafta sonu geçirmek için ideal.

Çatalca Ormanlı Nerede? Bölgede Neler Var? Ormanlı’ya Nasıl Gidilir?

Çatalca’nın Ormanlı köyü, ilçe merkezine 35 km mesafede bulunan, uzun plajı ile ön plana çıkan, özel araba harici ulaşım pek mümkün olmayan bir yerdir. Plaja orman arasından asfalt bir yol ile ulaşılır. Durusu Gölü ve Ormanlı Plajı balık avı için ideal bir yerdir.

Karadeniz’e kıyı olan plajda, yaz kış balık avı yapılabilir. Plajın suyu oldukça temizdir. Ayrıca plajda yamaç paraşütü yapılabiliyor. Balık tutarken veya denizde girerken üzerinizden paraşütçüler geçerse şaşırmayın.

Çatalca Ormanlı Balık Avı

Ormanlı Göl Balıkçılığı (Durusu (Terkos)

Özellikle kış aylarında gölün suyu soğuk olduğundan, Mayıs-Haziran ayı sonrası gölde balık avı daha verimli olur. Turna, Sazan, Kaya Balığı, Yayın, Ak Balık ve Kara Balık gibi çeşitli balık avcılığı yapılabilir. Durusu gölünün kıyısındaki balıkçılardan balık alınıp ızgara yapılabilir. Çay, kahve içme gibi seçeneklerde mevcut. 

Ormanlı Deniz Balıkçılığı

Kumlu ve çakıllı sahilden Sardalya, Hamsi, Kalkan, Levrek, Lüfer gibi çeşitli balıklar tutmanız mümkün. Tekne ile açılırsanız iyi Palamut alabilirsiniz.
Sahilden av yapmayı sevenler istedikleri kadar olta atabilir, sahil buna müsaittir.
Buradan Karadeniz Bölgesi'nde ki diğer balık avı meralarına ulaşabilirsiniz.

Üyeler "Çatalca Ormanlı Köyü" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın