Arnavutköy Karaburun Avlak Yeri

Karadeniz'de Balık Avı, Arnavutköy Karaburun Avlak Yeri

Arnavutköy Karaburun Avlak Yeri

Karaburun, Arnavutköy’ e yaklaşık 25 km uzaklıkta, İstanbul Boğaz girişine denizden 29 km uzaklıkta olan bir sahil mahallesidir. Avrupa yakasında Kilyos' tan sonra merkeze en yakın 2. Plajı Karaburun’ dadır. Harika kumsalı ve şirin balıkçı barınağı ile hafta sonunda dinlenmek ve denize girip güneşlenmek isteyen İstanbul' luları özellikle yaz aylarında ağırlamaktadır. Karaburun’ da yamaç paraşütü, sörf ve kano sporları yapabilirsiniz. Ulaşımının zorluğu sebebiyle uzun yıllar bozulmamış olan şirin balıkçı kasabasında balık avı da yapabilirsiniz. Halkının en önemli geçim kaynağı balıkçılık olan Karaburun’ da bulunan plajın bir kısmında gemi barınağı bulunmaktadır. Plajda hiçbir işletme bulunmadığından halk plajı olarak nitelendirilip, mangal yapılabilmektedir. Köy içerisindeki birkaç balık lokantasında uygun fiyata taze balık yiyebilirsiniz.

Karaburun’ a Nasıl Gidilir?

Arnavutköy istikametinden Karaburun’ a giderken Tayakadın’ a geldiğinizde Karaburun sahilleri için sol istikamette devam etmelisiniz. Daha sonra ise yeni yol ve tabelalar sizi sahile kadar götürecek.

Karaburun’ da Balık Avı

Karaburun’ da kayalıklardan güzel lüfer alındığını biliyoruz. Özellikle gününe denk gelirseniz ciddi av yapabilirsiniz. Kıyıdan at-çek yaparak lüfer, kofana, levrek alabilirsiniz. Liman bölgesinden, mendireklerin olduğu kısımdan avlanabilirsiniz. Dalgalar bu bölgede çok serttir, çok dikkat etmeniz gerekir. Tekne ile açılıp güzel avlar ile dönen birçok arkadaşımız da mevcuttur.   

 

Üyeler "Arnavutköy Karaburun Avlak Yeri" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın