Sıradışı Balık Avlama Yöntemleri

Haber, Sıradışı Balık Avlama Yöntemleri

Sıradışı Balık Avlama Yöntemleri

Her avcının kendine göre bir balık avlama metodu vardır. Olta misina ile veya çapari ile. Bazı ülkelerde de Fly Fishing yöntemi ile balık avlayan hobidaşlar mevcut. Bu örnekler çoğaltılabilir. Birde gerekli malzemesi olmayan veya farklı şeyler denemek isteyen insanların denedikleri balık avlama metodları var. Şimdi bu sıradışı deniz canlısı avlama yöntemlerine bir göz atalım.

Sülünez Avlama Tekniği

Razor Clam, yani Sülünez canlısı ülkemizde ağırlıkla canlı yem olarak kullanılsa da, bazı dünya ülkelerinde gıda olarak ta tüketilebiliyor. Sülünez canlısını tuz ile avlamak mümkün. Bu teknik bir çok kişiyi hayrete düşürücek nitelikte. İnce bir boruyu andıran sülünez, +-8 cm arasında değişen boylara ulaşabiliyor. Sülünezi avlama yöntemi oldukça tuhaf. Denizde kumlu zeminde yaşayan sülünez, kendini kumun altına gizler. Ancak saklandığı yerde bulunan kum tepeciği onun yerini belli eder. Bu bölgeye tuz, ve sonrasında deniz suyu döktüğünüzde canlı kendini dışarı çıkarır ve kolaylıkla avlanmış olur.

Tuzaklama İle Balık Avı Yöntemi

Maliyeti çok düşük olan bu avlama yönteminde, biraz zeka ve işçilik ön plana çıkıyıyor. Nalburdan alınan PVC borularını T olacak şekilde birleştiriyoruz. Nehir, dere kenarındaki toprağı borunun oturacağı şekilde kazıyoruz. Toprağı hafif kapatıp boruları sağlamlaştırıyoruz. Çukurları su ile doldurup beklemeye koyuluyoruz. Borulara giren balıklar çukurlara düşüyor ve yukarı çıkamıyorlar. Bu kadar basit. Uygun meralarda bu teknik denenebilir.

Üyeler "Sıradışı Balık Avlama Yöntemleri" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın