Powerray Drone İle Balık Avı Daha Zevkli Olacak

Haber, Powerray Drone İle Balık Avı Daha Zevkli Olacak

Powerray Drone İle Balık Avı Daha Zevkli Olacak

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan CES 2017’ de tanıtılan, Powervision firmasının ürettiği PowerRay Sualtı Dronu ile su altında fotoğraf ve video kaydı yaparak balık tutabiliyorsunuz.

30 metre derinliğe kadar inebilme özelliğine sahip drone, 12MP fotoğraf ve 4K video kayıt kapasitesine sahip. Full HD canlı görüntü aktarabilme özelliğiyle sualtında detaylı incelemeler yapabilen cihazda. üzerine uyumlu opsiyonel balık radarı ile 40m çevresindeki balıkları tespit edip yine üzerine takılan olta sistemiyle bu balıkları yakalayabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu anı 4K kalitesinde kaydedebilirsiniz.

Tek şarjla 4 saat dalış yapma özelliği bulunan cihaz, önündeki mavi ışığıyla balıkların ilgisini de çekiyor. Ayrıca deniz üzerinde yapılan inşaat çalışmalarında, gemi sanayinde ve sualtı arama/kurtarma çalışmalarında da kullanılabiliyor. Cihazın yanında opsiyonel olarak sunulan sanal gerçeklik gözlüğü, kullanıcının su altı görüntüsünü gözlerinin önünde görebilmesini sağlıyor. Gözlüğün hareket sensörleri, kullanıcının kamerayı kafa hareketleri ile yönlendirebilmesine izin veriyor. Böylece su altı deneyimi oldukça gerçekçi bir şekilde yaşanabiliyor.

PowerRay Sualtı Drone Ne Kadar?

Cihazın fiyatı henüz belli değil. Firmanın internet sitesine bugün itibariyle baktığımızda çok yakında çıkacağına dair bilgiler mevcut. Tahmini olarak 1.500 USD civarında bir fiyata satışa sunulması bekleniyor. 

 

Üyeler "Powerray Drone İle Balık Avı Daha Zevkli Olacak" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın