Okyanusun Dibinde İnsanlık Dışı Bir Tablo

Haber, Okyanusun Dibinde İnsanlık Dışı Bir Tablo

Okyanusun Dibinde İnsanlık Dışı Bir Tablo

Okyanusta Dalgıçların İnanılmaz Keşfi

Geçtiğimiz günlerde Endonezya’da serbest dalış yapan bir grup dalgıç Kokoya Adası yakınlarındaki dalışları esnasında denizin altında gördüklerinde gözlerine inanamadılar.

Tamamen spor amaçlı olarak okyanusa dalan dalgıçlar aldıkları bir duyum neticesinde ilk başta kulaklarına inanamadılar. Hemen harekete geçen duyarlı dalgıçlar olaya sebebiyet veren balıkçı ile temasa geçip dalış için Kokoya Adası’na gittiler.

Dalış esnasında okyanusun dibinde bir kafes ve kafesin etrafında yüzen bir dugona rastladılar. Kafese iyice yaklaştıklarında ise kan dondurucu manzarayla karşı karşıya geldiler. Kafesin içersinde bir dugon daha vardı ve kafese zincirlenmiş bir vaziyette öylece kafeste duruyordu. Kafes etrafında yüzen dugonun erkek, kafese zincirlenmiş dugonun ise dişi olduğunu anlayan dalgıçlar olayın vahametini anladıklarında adeta yıkıldılar. Zalim balıkçı sadece daha fazla para kazanabilmek adına dişi dugonu zincirlemiş, buna karşılık dişisinden vazgeçemeyen erkek dugon da balıkçının ekmeğine yağ sürmekte ve dişini terk etmemekte idi. Dugonlar denizineği ailesinden olan 3-3,5 metreye kadar büyüyebilen ve 300 kg kadar ağırlığa erişebilen otobur bir deniz memelisidir. Denizineği, denizdevesi veya denizdomuzu olarak da bilinirler. Genelde tek eşlilerdir.

Zavallı hayvanların yerini tespit ettikten ve durumu teyit ettikten sonra derhal görevlilere haber veren doğasever dalgıçlar sayesinde balıkçı gereken cezayı aldı.

Dugonlar mı? Onlar artık birbirine aşık özgür birer dugon.

Üyeler "Okyanusun Dibinde İnsanlık Dışı Bir Tablo" hakkında ne diyor?


Generic placeholder image

25.02.2017 20:08 Serdar S.

yazıklar olsun

Yorum yazın