Kocaeli’De Soğuktan Şoka Giren Balıklar Kıyıya Vurdu

Haber, Kocaeli’De Soğuktan Şoka Giren Balıklar Kıyıya Vurdu

Kocaeli’De Soğuktan Şoka Giren Balıklar Kıyıya Vurdu

KOCAELİ’DE SOĞUKTAN ŞOKA GİREN BALIKLAR KIYIYA VURDU

Yıllar sonra Kocaeli’de bir ilk yaşandı. Babalı sahilinde, kar sularının denize karışması ile binlerce hamsi şoka girip kıyıya vurdu. 

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde vatandaşlar kıyıya vuran balıkları poşet ve kovalarla topladı. Sahilde balıkların kıyıya vurduğunu gören halk, ilk önce balıkların zehirlendiğini düşünse de gerçek kısa zamanda ortaya çıktı. Kar suyunun denize karışması le şoka giren hamsi balıkları sahile vururken, bu olayın en son 1987 yılında yaşandığı belirtildi. Suyun yüzünde bulunan ve sahile vuran hamsilere vatandaş büyük ilgi gösterirken, bazı vatandaşlar kepçe ile suyun üzerinden balık topladı. 

Kandıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konu ile ilgili araştırma başlatırken, sahil denetlemelerinde, Babalı sahili dışında kalan diğer sahillerde bu durumun pek fazla görülmediği belirlendi. 

Halk tarafından balıkların kıyıya vurmasını ise şöyle açıkladı: "Her kar yağdığında böyle olur. Deniz suyuna karışan kar suyu, balıkların kulaklarına karışınca onları sersemletir. Balıklar da kıyıya vurur."

 

Üyeler "Kocaeli’De Soğuktan Şoka Giren Balıklar Kıyıya Vurdu" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın