Balıkçılara Fotoğraflı Suçüstü

Haber, Balıkçılara Fotoğraflı Suçüstü

Balıkçılara Fotoğraflı Suçüstü

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, Ceyhan Nehri’nde ve çevresinde tırıvırı ile avlanan kaçak balık avcılarına suçüstü yaptı.

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ve Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ceyhan Nehri üzerinde kaçak balık avlayan vatandaşlara para cezası kesti. Kalealtı Sulama Regülatörü çevresinde sıklaştırılan denetimlerde, kaçak balık avı yapan şahısların önce fotoğraflarını çeken ekipler, özellikle tırıvırı ile avlanan şahıslara suçüstü yaparak para cezası kesti. Hayalet ve tırıvırı ile balık avlamak, bilindiği gibi yasak. Bu yasağa uymayanlara 155 TL idari para cezası uygulanıyor. 

Bu arada Ceyhan Nehri’ nin kaynağından itibaren Çalış Mahallesi hudutlarında bulunan Dağdelen HES’ in sınırlarına kadar olan bölgede, Söğütlü Çay’ının kaynağından Elbistan girişine kadar olan bölgesinde, Ekinözü İlçesi Nergele Çay’ında 2020 yılına kadar her türlü balık avcılığı yasaklanmıştı.

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ve Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin bu denetimleri bölge halkı tarafından tepki ile karşılanırken, fotoğrafları çekilen kişilerin şaşkınlıkları gözlerden kaçmadı. Bu tür uygulamaların devam edileceği bilgisi de yetkililer tarafından dile getirilmiş durumda.

 

Üyeler "Balıkçılara Fotoğraflı Suçüstü" hakkında ne diyor?


Generic placeholder image

20.06.2017 09:26 Hüseyin Ç.

Çok doğru bir uygulama olmuş yalnız geç kalındı insanlar o kadar cok balık tuttularki neredeyse balık kalmadı Olta balıkcılıgı yapacak zaten yerimiz yok birde trıvırı ile olan avlar sudaki hayatı tamamen degiştiriyor

Yorum yazın