Akdeniz'de Balina Dehşeti

Haber, Akdeniz'de Balina Dehşeti

Akdeniz'de Balina Dehşeti

Dev Balina Akdeniz’de Türk Balıkçılara Çarptı!

Akdeniz’de açıkta günlük rutin olarak çıktıkları avdan dönen Türk balıkçı teknesinin karşısına dev bir balina çıktı. Durum karşısında korkuya kapılan kaptan Mustafa OKTAY son anda yaptığı geri manevra ile hem teknesini hem de canlarını son anda kurtardılar.

Hatay Dörtyol açıklarında gerçekleşen olayda ağlarını denize bıraktıktan sonra kıyıya doğru yola koyulan kaptan karşılarına çıkan yaklaşık 16 metre büyüklüğündeki balinayı görünce adeta şaşkına döndü.

Bir müddet balığa doğru devam ettikten sonra balina aniden tekneye doğru yöneldi. Durumu hemen fark eden balıkçılar derhal geri manevraya başlayıp hem canlarını hem de balinanın tekneyi batırmasını engellemiş oldular.

Bir süre kendilerini kıyıya doğru takip eden balinanın tedirginliğini yaşayan balıkçılar daha sonra balığın kendilerine olan ilgilerini kaybedip derin sulara yöneldiğini gözlemlediler.

Balıkçı Mustafa OKTAY 25 yıllık balıkçılık hayatında ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını ve oldukça korku dolu vakit geçirdiklerini belirtti.

Üyeler "Akdeniz'de Balina Dehşeti" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın