Fly Fishing Nedir?

Fly Fishing, Fly Fishing Nedir?

Fly Fishing Nedir?

FLY FİSHİNG BALIK AVI NEDİR

 Fly Fishing Nedir

Namı diğer sinek oltacılığı ile balık avı. Yapay sinek avcılığı olarakta bilinen Fly Fishing balık avı, herkesin bildiği balık yakalama yöntemlerinden oldukça farklıdır. Karmaşık bir yapısı sahip olan bu teknik, gerek malzeme, gerekse edinilen malzemeyi kullanması açısından özen gösterilmesi gereken bir avcılıktır.
Bu av türünün amacı genellikle su üstünde beslenen başta Alabalık olmak üzere Levrek , Kefal , Turna , Somon gibi balıkların yemlenme biçimini belli imitasyon modelleri kullanıp taklit ederek yakalamaya çalışmaktır. İlk önceleri tatlı suda kullanılan bu yöntem şimdi geliştirilerek denizlerde de kullanılmaya başlamıştır. 
Fly Fishing balık avına yeni başlayacak olanlar, çevresindeki veya daha önce bu işle uğraşmış kişilerden mutlaka yardım almalıdır. Fly Fishing avcılığına ısınmak zaman ister, eğer çabuk vazgeçerseniz çok çabuk soğuyabileceğiniz bir ortama girersiniz. Doğru malzeme ile başlamak atılacak ilk doğru adımdır. Fly Fishing av malzemelerinin iyi olması hata payınızı azaltır. Bu yüzden iyi malzemeler kullanmanız önerilir. Ülkemizde bu teknik ile balık avı oldukça zayıftır ve fazla rağbet görmemiştir.

Fly Fishing

Malzeme temini konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dediğimiz gibi doğru malzeme ile işe başlamak önemlidir. Sıradan malzemeler ile bu tutkuya başlarsanız ve öğrendikçe pahalı ve kalitelisini alırım derseniz, fly fishing avcılığında doğru bir karar vermemiş olursunuz.

Üyeler "Fly Fishing Nedir?" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın