Urla Demircili Avlak Yerleri

Ege'de Balık Avı, Urla Demircili Avlak Yerleri

Urla Demircili Avlak Yerleri

İzmir’ in Urla İlçesinin Demircili köyü, hem tatil hem de balık avı için oldukça uygun bir bölgedir. Urla merkeze 24 km uzaklıktaki Demircili, derin ve soğuk deniziyle özellikle İzmir’ den gelen günübirlikçi tatilcilerin tercihi oluyor. Bölge biraz rüzgarlı olduğundan sörfçüler için ideal. Buradaki uzun plajda her ihtiyacınızı karşılayacak olanaklar mevcut.

Demircili köyü avlak yerleri, önceki yıllarda oldukça temizken son zamanlarda kalabalık ve kirli bir  hale geldi. Bir süre önce zıpkıncılar koy içinde genel bir temizlik yapmış, ve kamyonlarca pislik çıkarmıştı. Demircili koyunda yıllardan beri en çok zıpkın avcıları av yapar. Bu nedenle koyda belli aralıklarla dalgıç gezdiğinden balık azalmıştır. Özellikle koyda gece avı yapmak daha doğru olacaktır.

Urlada Kıyıdan Balık Avı

Urla Demircili Köyünde Hangi Balıklar Vardır

Koyda gündüz vakti iri balık bulunmaz. Bu nedenle en bereketli avlar gece yapılır. Levrek, Mırmır, İspari sahilden alınan balıklardır. Yan taraftaki kısa kayalık alanlardan da bunlara ek olarak Karagöz, Sargoz, Lapin, Mığrı ve İskorpit yakalanabilir. Ayrıca merada Kefal ve Kırlangıç da olduğunu biliyoruz. Genellikle yemli avlar oldukça başarı sağlamaktadır.

Altınköy Avlak Yeri

Taşlık bir alan olan Altınköy, Demircili koyunun devamında bulunuyor. Tekneden av ile iyi verim alırsınız. Fangri, Mercan, Sinarit ve İzmarit tutabilirsiniz. Kızıl Burunun ilerisinde kıyının biraz açığında gözle farkedilmeyen sert kayalıklar vardır, buraya dikkat ediniz. Sonuç olarak bu bölgede zıpkıncılar çok olduğundan iyi av vermez.

Üyeler "Urla Demircili Avlak Yerleri" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın