Muğla Balık Avlak Yerleri

Ege'de Balık Avı, Muğla Balık Avlak Yerleri

Muğla Balık Avlak Yerleri

Amatör Balıkçılığın son zamanlarda iyiden iyiye yaygınlaştığı ülkemizde avlak yeri konusu her zaman merak edilir. Bizde sizler için Muğla ilimizdeki avlak yerlerini bir araya toparladık.

Muğla ilimiz, ülkemizin en gözde tatil yerlerinden birisidir. Her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turist tatil yapmak için bu ilimizi tercih eder. Bunun yanında Muğla’ da, hatırı sayılır sayıda amatör balık avcısı da bulunur. Özellikle yaz aylarının sonlarında bu bölge de olurlar. Bölgenin oldukça verimli Avlak Yerleri vardır. İlkbahar ve kışa geçiş dönemlerinde ciddi balık olur. Her belde de Çupra, Mırmır, Levrek, Karagöz, Kefal, Sargoz, Granyoz gibi balılar oltanıza takılır. 

Muğla Zıpkınla Balık Avı

Muğla Balık Avlak Yerleri

Akyaka Orman Kampı, özellikle zıpkıncıların tercih ettiği bir yerdir. Zıpkıncılar burada kilolarca av yaparlar. Kamp alanı oldukça güzeldir. Müthiş bir manzarası olan Akkaya’ ya giderken yanınıza bol yedekli takım almayı unutmayın. Durgun Koy ise, yine olta ve zıpkınla balık avlamayı sevenler için ideal. Dalyan bölgesi ise, balık ve balıkçılığın merkezi. Dalyan’daki balık türleri, Lahoz, Mırmır, Sazan, Yılan Balığı ve Barbun. Burada avlanmak yasaktır ancak, olta balıkçılığına pek ses edilmemektedir.
Güllük Körfezi, irili ufaklı milyonlarca Kefale ev sahipliği yapar. Ayrıca Levrek, Lüfer, Palamut , Turna dip taraflarda Granyoz tutabilirsiniz. Güllük Körfezinde kıyıdan en verimli zamanlar deniz suyunun çok sıcak olmadığı zamanlardır.
Gümüşlük Koyunda ise, Melanur, Sarpa, Levrek ve Kefal avlayabilirsiniz. Özellikle koyun sağ ve sol kayalıklarının üstünden Çupra, Sargoz, Akya, Mırmır ve Karagöz avlayabilirsiniz.
Turgutreis Limanında, Çupra ve Mırmır, Levrek tutabilirsiniz. Kıbrıs oltası ile Kefal avı da yapabilirsiniz.

Üyeler "Muğla Balık Avlak Yerleri" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın