Muğla Akyaka Avlak Yeri

Ege'de Balık Avı, Muğla Akyaka Avlak Yeri

Muğla Akyaka Avlak Yeri

Muğla Akyaka Balık Avı

Küçük bir kasaba olan Akyaka, doğası bozulmamış harika bir tatil beldesidir. Yediğiniz, içtiğinizden tat aldığınız bu ilçede, bisiklet kiralayabilir, temiz havasında yürüyüşe çıkabilirsiniz. İlçe özellikle yaz aylarında oldukça turist çeker.  Yaz aylarının dışında orman kampı yaparak ta güzel vakit geçirebilirsiniz. Bu tarz kamplarda eğer balık avı yapacaksanız bol yedekli takım götürmeyi unutmayın. Bu bölgeler ağırlıkla olarak dip kayalıktır. Eğer oltayı takmazsanız kesin balık alabilirsiniz. Sinarit ve Muğla’ da Lagos çekenlere de rastlanılmıştır. 

Akyaka Avlar Yerleri

En ciddi avı Azmak'ta yapabilirsiniz. Burada yapılan avlar biraz çetin geçer. Mendireğin sol tarafında bol bol küçük balıklarla karşılaşabilirsiniz. Maden iskelesinde turna avı yapabilirsiniz. Akyaka sahili av yasağı olan bölgelerdendir ama avlak için güzel yerler mevcut. Av yasağı Akyaka'nın belli bölgelerinde vardır. Maden iskelesinden sonra, yani batı tarafına doğru sportif balıkçılık serbesttir. Akyaka’ da ayrıca güzel Kefal ve Sarpa avı yapabilirsiniz. Sandal kiralayıp açılırsanız, Mercan, çupra gibi balıkları olta ile yakalayabilirsiniz. Kıyıdan kefal, levrek , lagos ,sinarit yakalamak mümkün. Ayrıca av haricinde günlük tekne turu yapmayı ihmal etmeyin.

Muğla Akyaka

Kıyıdan kamışla avlanacaksanız çapraz beyaz iğne kullanabilirsiniz. Yem olarak sülünez. Yengeç ve boru kurdu kullanabilirsiniz. Yem sıkıntısı çekenler tavuk göğsü kullanabilir veya karides alıp tuza yatırabilir.
Azmak ve Akyaka Koyu her türlü avcılığa yasak. Bölge koruma altına alınmış ve Azmak kenarlarında, plajlarda levhalarda avcılığın yasak olduğu açıkça belirtilmiş durumda.
Balık çeşidi olarak mercan, çipura, barbun, lapa, lambuka, izmarit, karagöz, ispari, lahoz gibi balık çeşitlerini tutabilirsiniz. Her türlü tatlı su balığını da burada görebilirsiniz.
Kıyıya yakın yerlerde çok kefal varsa mutlaka büyük levrekler de vardır.
Buradan Muğla'da balık avı meralarına ulaşabilirsiniz.

Üyeler "Muğla Akyaka Avlak Yeri" hakkında ne diyor?


Generic placeholder image

24.03.2017 14:46 Hakan B.

Gerçekten güzel bir yer, herkesin kesinlikle gidip görmesi gereken bir yer.

Yorum yazın