Çanakkale Geyikli

Ege'de Balık Avı, Çanakkale Geyikli

Çanakkale Geyikli

Çanakkale Geyikli

Geyikli, Çanakkale ilinin Ezine ilçesine bağlı bir köyüdür. Köy dediğimize bakmayın,  Geyikli aynı zamanda Çanakkale, Balıkesir gibi büyük şehirlerin halkının yaz aylarında tercih ettiği beldelerimizden biridir.

Geyikli' de birçok yazlık ve bölge halkı tarafından işletilen otel, pansiyon gibi yerlerde bulunmaktadır. Geyikli' nin sahili ve plajı oldukça temiz ve güvenilirdir. Aynı zamanda bölge, Ata Demirer'in oynadığı Eyvah Eyvah filminin de çekildiği yerdir. Bu film bölgenin popülerliğini arttırmıştır.

Geyikli’ de Balık Avlak Yerleri

Geyikli Yeniköy

Yeniköy Meraları, Çanakkale Geyikli bölgesine giden balıkçıların sıklıkla av yaptıkları bölgelerden biridir. Bu bölgede Yeniköy Limanı bulunur. Limanın mendireklerinden ve limanın sağında ve solunda bulunan meralardan yapabilirsiniz.

Yeniköy Limanında daha çok at-çek yapan balıkçılara rastlanır. Bu bölgenin kıyı taraflarında Levrek tutabilirsiniz. 

Çanakkale Geyikli Balık Avı

Limanın bir diğer özelliği ise iç kısımlarında mendirek üzerinden açık denize doğru yemli atışa müsait olmasıdır. Bu yemli av denemelerinde Çupra, Mırmır, Sinarit avları yapabilirsiniz. Gündüz avlarında Mırmır ve İsparoz alma şansınız yüksek. Kumlu sahil boyunca at-çek denemeleri yapabilirsiniz.  Kayalık alanlarda av yapmak zor olsa da tutulan balıklar iri olur. Çanakkale Geyikli'de istavrit, Karagöz, Sargoz, Granyoz, Hanos alma şansınız yüksek. Bu bölgede iğne kaybı çok olur. Daha çok şamandıralı oltalar ve tek takım iğneler kullanmalısınız.
Yeniköy güzel vakit geçirebileceğiniz ve bereketli bir bölgedir diyebiliriz.

Üyeler "Çanakkale Geyikli" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın