Balık Avında Hırsız İğne Kullanımı

Diğer Malzemeler, Balık Avında Hırsız İğne Kullanımı

Balık Avında Hırsız İğne Kullanımı

Hırsız İğne Nedir?

Balık avında gün geçtikçe yeni yöntemler gelişmekte. Faydalı olanlar hemen herkes tarafından uygulanmaya başlanmaktadır. Balıkçılar hırsız iğneli takımlar yaparak özellikle iri balıkları avlamayı hedeflemektedir. Bu takımlar hem yemli, hemde sahte yemlerle kullanılabilmektedir. 

Hırsız İğne Hangi Balıklar İçin Kullanılır?

İri balıkların çoğu için hırsız iğne kullanılabilir. Özellikle Levrek, Sinarit, Lüfer, Çupra gibi balıklar için kullanılır. Hırsız iğne takımlarının genel görüntüsü şu şekildedir. Genelde kurşun altında bulunan iğnenin yetersiz görüldüğü düşünüldüğünde hemen altına nispeten daha küçük bir iğne takılır. Kısa köstekli tek iğneye de aynı isim verilebilir. Takıma canlı yem taktığımızda, yemin neresinin yendiğine dikkat etmeliyiz. Büyük avcı balıklar eğer yemin alt kısmını yemiş ve balığın sadece kafası kaldıysa, hırsız takım ihtiyacı duyuluyor demektir. Lüfer, Sinarit gibi balıklar yeme arkadan yaklaşırlar. Özellikle Marmara ve Karadeniz'deki Lüfer avlarında, hırsız oltaya ihtiyacınız olacaktır. 

Kısacası yemlerin iğne dışında kalan bölgeleri balıklar tarafından yendiği durumlarda hemen hırsız iğne takviyesinde bulunmalıyız.

Üyeler "Balık Avında Hırsız İğne Kullanımı" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın