Abu Garcia Kaşık İncelemesi

Diğer Malzemeler, Abu Garcia Kaşık İncelemesi

Abu Garcia Kaşık İncelemesi

Abu Garcia Kaşık İncelemesi

1921 yılında isveçte kurulan Abu Garcia, başlangıçta telefon sayacı, saat ve taksimetre üretmekteydi. Ancak kurucunun oğlu olan Göte Borgström'ün avcılık merakı oldukça fazlaydı. İkinci dünya savaşının yaşandığı yıllarda, bu tür ürünlere olan talebin azalmış olduğunu gözlemleyerek, odak noktasını balıkçılık makaralarına çevirmiştir. Nesiller boyunca zorlu koşullarda balıkçıların tercih ettiği marka olmakla birlikte, kalitesinden ödün vermeyerek sektördeki liderliğini sürdürmüştür. Balık avı malzemelerinden olta kamışı ve olta makinesinin en önemli tamamlayıcı parçası ve balıkların iştahını kabartan gerçeğini aratmayacak kalitedeki suni yem çeşitlerinden kaşıklar verimli bir av için oldukça önemlidir.

Kaşık yem:

Genellikle amatör balıkçıların yaygın olarak tercih ettiği temel yemlerden biridir. Aynı zamanda sahte yem olarak bilinmektedir. At-çek yapmakta oldukça fazla tercih edilirken, suyun içerisinde dönerek ilerleyen görüntüsü ile balık görünümü vermektedir. Her sektörde olduğu gibi abu garcida'da birçok farklı çeşit mevcuttur. Kaşık ile balık avı büyük zahmet ve özen istemektedir. Hangi balık için hangi kaşık yemi seçmemiz gerektiğini iyi bilmemiz verimli bir av için olası sebeplerden biridir. Bu nedenle kaşığınızı belirlediğiniz ava ve avlak merasına göre tercih etmenizde yarar vardır.

Hammer Kaşık Yem:

Dövülmüş nikelden yapılan bu ürün, tüm yırtıcı balık avları için tercih edilmektedir. Üzerindeki görüntü sayesinde ışık yansımaları yayarak avın dikkatini çekmektedir.

Toby Serisi: Genellikle tatlı suda turna, denizde ise lüfer ve palamut avları için tercih edilmektedir. Bu seri dünyada en çok satışı yapılan kaşıklardan biri olarak bilinmektedir.

Svartzonker Spin Flex Kaşık Yem: iğne kısmı stremaer floşlu olan, doğal renk aromalarından oluşan çift yapraklı döner kaşık modelidir.

Jazz Serisi Kaşık Yem: Genellikle alabalık, levrek, turna gibi avlarda verimli olduğu düşünülmektedir. Bu seri zengin renk çeşitliliğine sahiptir.

Trout Spinner Set: At-çek kaşık seti olarak bilinmektedir. Alabalık ve kefal gibi avlarda tercih edilmektedir.

Reflex White Kaşık Yem:

Genellikle levrek ve turna avlarında tercih edilmektedir.

Zeppo Kaşık Yem: Dip avcılığı için kullanıldığı bilinmektedir. Parlak yapısı ile su altında avın dikkatini çekmede oldukça başarılıdır.

Plankton Favorit Kaşık Yem: Sert balık avcılığı için tercih edilmektedir. Levrek ve turna gibi avlar için kullanılmaktadır.

Active Spinner Kaşık Yem:

Genellikle sert balık avcılığında kullanılmaktadır.

Atom Kaşık Yem: Nilüfer çiçekleri veya diğer su bitkilerinin bulunduğu bölgeler için tasarlanmış bir üründür. Alt kısmında bulunan tel ayaklar sayesinde kıvranma hareketleri yaparak avının ilgisini çekmektedir. Genellikle turna balıkçılığı için tercih edilmektedir.

Vaspan Spinner Kaşık Yem:

Hem tatlı su hemde tuzlu suda kullanılmak için tasarlanmıştır. Pirinç malzemeden üretilmiştir.

Reflex Wasp Kaşık Yem: Uzun gövdeye ve geniş bıçak kısmına sahip olan bu kaşık, hem tekneden sürüklemek için, hemde kıyıdan veya tekneden at-çek için kullanılmaktadır.

Uzun zamandır Türkiye piyasasında olan Abu Garcia'nın birbirinden farklı ürünlerine, internetten veya balık avı malzemeleri satan mağazalarından temin etmeniz mümkündür. Herkese bol ve kaliteli avlar dileriz.

 

Üyeler "Abu Garcia Kaşık İncelemesi" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın