Tavuk Eti İle Yem Hazırlama

Canlı Yemler, Tavuk Eti İle Yem Hazırlama

Tavuk Eti İle Yem Hazırlama

Tavuk Eti İle Balık Avlanır Mı

Balık avında birçok farklı türde av malzemeleri kullanılmaktadır. Silikon ve benzeri malzemelerden yapılmış yapay yemlerden solucan, teke gibi canlı yemlere, tüy ve ipek gibi doğal materyallerden tavuk ve balık gibi doğal malzemelere kadar birçok madde ile balık avlayabilirsiniz.

Peki, tavuk eti balık avlamak için nasıl hazırlanmalıdır

Bir miktar tavuk etini tercihen daha yağlı olması nedeni ile but kısmı veya tavukgöğsünü ortadan enlemesine ayırıyoruz. Tavuğun her iki yüzeyini de bol tuz ile tuzlayıp 1-2 saat üzerine baskı uygulayacak şekilde bekletiyoruz. İlk önce uzunlamasına parçalara ayırıp daha sonra küp parçalar şeklinde küçültüyoruz. Parçaların küçük olması daha etkili sonuç elde etmenize olanak verecektir.

Tavuk Eti İle Yem Hazırlama

Küp küp parçaladığımız tavuk etinin üzerine yine bol miktarda tuz, yaklaşık 15-20 adet küp şeker ve bir miktar kokulu peynir suyu koyup bir kap içerinde ve buzdolabında beklemeye alıyoruz. Birkaç saat sonra tuz ve şekerin tamamen erimediğini ve tavuk etinin sertleştiğini göreceksiniz. Sertleşen tavuk eti yem olarak kullanılmaya hazırdır. 
Bu yem ile çipura, mırmır, mercan, izmarit gibi balıklar avlayabilirsiniz.
Rastgele…

Üyeler "Tavuk Eti İle Yem Hazırlama" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın