İstanbul’ Da Canlı Yem Nereden Bulunur?

Canlı Yemler, İstanbul’ Da Canlı Yem Nereden Bulunur?

İstanbul’ Da Canlı Yem Nereden Bulunur?

Canlı Yem

Balık avlarında kullandığımız canlı yemleri iki gruba ayırabiliriz. Tuzlu su için kullanılan yemler ve tatlı su için kullanılan yemler. Tuzlu sularda bütün ölü balık, yaprak yem, sülük, şakşak, tekgöz, lokma, kuyrukaltı, garos, sübye, kalamar, midye, tarak, sülünes, karides, teke, mamun, yengeç, çağanoz, kurt, et, ciğer ve yürek örnek verilebilir.
Tatlı su için ise, midye, karides, kerevit, solucan, böcek kullanılabilir. Ayrıca mısır konservesi, canlı balık, küspe de işinize yarayacaktır.

Teke Nereden Yakalanır

İstanbul' da Canlı Yem Satan Yerler

Balık avına gönül veren dostlarımız sosyal medyadan veya forumlardan canlı yem satan kişilere ulaşabiliyor. Buradaki yemcilerin bir çoğu işini düzgün şekilde yapsa da, yemi görüpte almak isteyen balıkçılar için birkaç öneri de bulunabiliriz. İstoç’ ta ki bazı mağazalarda haftanın belirli günleri canlı yem bulunur. Gitmeden önce arayıp bilgi alınız. Pendik yolu üzerinde Oltacı Nasip ve Oltacı Cem canlı yem getiriyor. Taze yem için bir gün önceden arayınız. Ayrıca Kaynarca’ da Oltacı Salih günlük boru kurdu getiriyor. Büyükçekmece’ ye giderken Minik Akvaryum dükkanında da bulabilirsiniz.
Avcılar’ da Albastar Av Mevsimi mağazasında belli dönemlerde bulunabiliyor. Maltepe Üstat Balıkçılık, Kadıköy İnce Çizgi, Üsküdar Kısık Balık, ayrıca bazı Carrefour marketlerinin balık bölümünde yem bulunabiliyor. Yine Pendik’ te Hedef Balık mağazasında canlı yem bulabilirsiniz. Galata Köprüsünün üstünde de canlı yem satışı yapan arkadaşlar var. Canlı yem satışları arz talebe göre yapıldığı için önceden mutlaka kişilerle iletişime geçip sormanızda fayda var.   

Boru Kurdu Nerede Satılır

Canlı Yem Nereden Çıkartılır

Solucan çıkarmak için uygun toprağın üstüne bir sünger serebilirsiniz. Üzerine biraz su dökün ve birkaç gün bekleyin. Muhtemelen solucan süngerin altına toplanacaktır. Yeşilköy plajında kayalıkların altından canlı yem çıktığını biliyoruz. Küçükçekmece’ de gölü denize bağlayan çamurlu bölgelerden canlı yem çıkabiliyor.
Teke çıkarmak için geceleri tekne barınaklarına gidebilirsiniz. Yanınızda mutlaka kepçeniz olsun. Fener tutarsanız tekeleri daha kolay alabilirsiniz.
Kırmızı kurt çıkartmak için ise çamurlu bataklık sulara girmeniz gerekir. Biraz zahmetli olsa da çamur toplarının içerisinde güzel ve dolgun kurtlar çıkacaktır. Madya yemini her zaman bulamazsınız. O yüzden bolca toplayıp saklamak gerekir. Denizlerde, taşlık bölgelerde karşımıza çıkar. Kabuklu bir canlı olan madyanın eti sülünese göre daha serttir. Kabukludur ve içinden çıkarmak için sert bir cisimle kabuğunun kırılması gerekir.

Sülünez Nasıl Çıkarılır

Sülünes ise deniz kumuna batik halde bulunur. Elle çıkarmak çok zordur, bir telin ucunu ters çevirerek kumun içinden deliğe saplayıp ittiğinizde ucunu ters döndürüp sülünesin diğer tarafından çıkarabilirsiniz.

Üyeler "İstanbul’ Da Canlı Yem Nereden Bulunur?" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın