Bibi Balık Yemi Nedir?

Canlı Yemler, Bibi Balık Yemi Nedir?

Bibi Balık Yemi Nedir?

Ülkemizde son dönemlerin en çok merak uyandıran canlı yemlerinden olan Bibi Yemi, kelimenin tam anlamıyla harika bir yem. Tek bibi yemi ile, 3 balık avlamak mümkün. Yemi kesmeden bütün olarak kullanırsanız aynı yem ile 3 balık yakalamak ta zor değil. Yemi takarken tığ şeklinde bir iğneden yardımı alınız ve yemin içindeki suyunu kaybetmemesini sağlayınız. Özellikle çipura, mırmır, levrek, sargoz gibi balıklar bibi yemine çok ilgi gösterir. Aslında bu yem, Yunan adalarında her avda kullanılır. Oradaki ismi çüçündür.
Küçük olanlarına ise monodol denir. 

Bibi Balık Yemi

Bibi Yemi Nasıl Çıkartılır

Bibi yemini sığlık yerlerde, balçık kumlu yerleri kürekle kazarak çıkarabilirsiniz. Elek kullanırsanız daha rahat olur. Pek bol çıkan bir yem değildir ama 2 adet ile günü kurtarabilirsiniz. Lodoslu havaların ardından kumsal bölgelerde daha rahat bulabilirsiniz. Bibi yemlerini  8 ila 12 derece arasında saklamalısınız. Yemlerinizi tuzlu su ile nemli tutmalısınız. Ayrıca koyduğunuz kutuya delikler açarak yemlerin hava almalarını sağlayınız. Yemi buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.
Ayrıca Bibi yemlerinin ülkemizde ticaretini yapan firmalar vardır. İnternette kısa bir araştırma yaparak bu yemlere ücreti karşılığında sahip olabilirsiniz.

Üyeler "Bibi Balık Yemi Nedir?" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın