Mığrı Balığı Hakkında Bilinmeyenler

Balık Türleri, Mığrı Balığı Hakkında Bilinmeyenler

Mığrı Balığı Hakkında Bilinmeyenler

Sık sık balık avına gidenler karşılaşmıştır. Halk arasında Yılan Balığı olarak ta bilinen Mığrı Balığı, çoğu zaman Müren Balığı ile de karıştırılır. Bazı bölgelerde Deniz Kuzusu da denilen bu balık, düşünülenin aksine uysal bir balık türüdür. 

Mığrı Balığı gündüzleri kayalık diplerinde gizlenir. Gece olduğunda ise aktif avlanmaya geçer. Özellikle Ege ve Akdeniz' de bol bol bulunur. Geceleri oltanıza gelmesi muhtemeldir. Derisi çok kalın olan bu balık 50-60 kiloya kadar ulaşabilir.

Mığrı Balığı Tehlikeli Midir

Mığrı balığının herhangi bir tehlikesi görülmemiştir. Sadece eliniz ile bulunduğu ve gizlendiği yerlere hamle yapmamalısınız. Elinizi yem sanıp ısırabilir. Zıpkıncı dostlarımız bu konuda bazı sorunlar yaşamışlardır. Kısıtlı bir yem ortamı olduğundan önüne gelen her yeme atlar. Bu da çok kolay oltaya gelmesini sağlar.

Mığrı Balığı Yenir Mi

Evet,Mığrı Balığı yenir. Hatta eti çok lezzetlidir. Derisinin mutlaka soyulması gerekir ancak soymak çok zordur. Hatta sizi bezdirebilir. Tazeyken Mığrı Balığı derisini soymak daha da zordur. Mığrı balığını temizlemek için İnternet üzerinden bir kaç video izleyip tekniğini öğrenmelisiniz.

Üyeler "Mığrı Balığı Hakkında Bilinmeyenler" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın