En İyi Levrek Sahteleri

Balık Avı Teknikleri, En İyi Levrek Sahteleri

En İyi Levrek Sahteleri

Bu makalemizde sizler için en iyi levrek sahtelerini inceledik. Keyifli seyirler.

RAPALA MAX RAP: Tartışmasız dünyanın en büyük sahte balık markası olan Rapala markasının bu ürünü iç kit mekanizması sayesinde uzun atışlar yapmanıza olanak vermektedir. Yaralı balık taklidi yeteneği sayesinde büyük balıkları kendine çok iyi cezbeder. Yüzen balık sahtesi olan bu sahtenin en ayırt edici özelliklerinden biri de yüksek kalitede 3D hologramlara sahip olmasıdır.

STRIKE PRO EG -033F: Strike pro sahteler, ayna yapan balık görüntüsünü çok iyi yansıtıp avlamak istediğiniz balıkları kendilerine çekmektedirler. İyi kullanıldığı takdirde çok iyi levrekler avlayabilirsiniz. Su içinde kıvrılarak ve dönerek arada da dalıp çıkarak çok iyi levrekler avlayabilirsiniz. Su inde kıvrılarak ve dönerek arada da dalarak aksiyonlarını tamamlarlar. Sarım yaparken yavaş tempoda çekmeniz gerekmektedir.

KENDO SEABASS MINNOW: Uzak atışlar için avantaj sağlamaktadır. Gaga yapısı az dalarlı olduğu için sığı su avlarında başarılı sonuçlar vermektedir.

Kendo Minnow 105f

RAGOT RAGLOU ZARGANA: Aksiyonları gerçeğe yakın performans göstermektedir. Hafif olduğu için kurşun kullanmalısınız. Hafif olması sebebiyle at-çek avında da idealdir diyebiliriz. Ayrıca mendirek tarzı derinliği fazla olan yerlerde verimli sonuçlar vermektedir.

IMA KOMOMO SLIM: Muhteşem bir levrek ve lüfer sahtesidir. Özellikle boğazda at-çek ile avlamak isterseniz bol sarıkanat avlayabilirsiniz.

GELİBOLU SAHTESİ: Balsa ağacından kesilerek üzerine renkli folyolar ve göz yapılarak balık görüntüsü verilmiştir. Dış kısmı polyester kaplanarak kullanılmaktadır. Ağır olması sebebiyle uzak atışları rahatlıkla yerine getirebilirsiniz.

SAVAGE GEAR SANDEEL: Zargana imitasyonu olarak avlamak istediğimiz balıklar için cezp edici bir yanı bulunmaktadır. Birçok balık avında kullanılmaktadır. Silikon yapısı sayesinde aksiyon vermek kolay olur.

IMA SASUKE: Ergonomik yapısı sebebiyle uzak atışlarda üstün performans sergilemektedir. Ima sasuke, özel göz yapısı ve gerçekçi aksiyonu ile avcı balıkları kendine çekmektedir.

STRIKE PRO JL 11 5F: Kırmız gözü ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bütün sahte balıkların arasında en güzel aksiyona sahip sahte balıklar olarak nitelendirebiliriz. Bu aksiyon sayesinde etrafında bulunan avcı balıkların hemen ilgisini çekmeyi başarmıştır.

DAIWA SALTIGA DORADO POPPER: Su üstü sahtesi olan Daiwa Saltigo Dorado Popper genel olarak akya ve deniz levreği için özel üretimi yapılmıştır. Dengeli ağırlık transfer sistemi ile uzak yerlere atışları rahatlıkla yapabilirsiniz.

LİDER SAHTE BALIK: Tamamen yerli imalattır ve aksiyonunu kendisi veren çok başarılı bir suni balıktır diyebiliriz.  Rüzgâr tutmadığından uzak atışlarda rahatlıkla yapılabilmektedir. Dalga üstünde kafa kısmı suya girerek kandırıcılığı devamlılık kazanmaktadır. Lider sahtesi avcı yapısıyla iğnenin balığa saplanmasında çok başarılı olmaktadır.

DAIWA SALTIGA MINNOW: Mükemmel bir sahte balık serisi olduğunu söyleyebiliriz. Rüzgârlı havalarda istenilen bölgeye atma ihtimaliniz vardır. Dinamik yapısı ile özel titreşimler yayarak balıkların dikkatini çekmektedir.

KENDO HAYRU: Yarım metreye kadar dalma özelliği bulunmaktadır. Başta levrek olmak üzere turna ve palamut avlarında da başarılı olmaktadır.

DAIWA SHINER: Spin (at-çek) levrek avcılarının kopamadığı bir sahtedir. Mükemmel aksiyonu, üst düzey sahtesi ve rüzgârlı havalardaki atım gücü ile başarılı işler yapmaktadır.

DUO TIDE MINNOW: Dünyada ün salmış olup estetiği hızlı sarım anında iyi aksiyon alması bu ürünü ön plana çıkaran özelliklerdendir. Tek handikabı gaganın hassas olması sebebiyle çabuk kırılması nedeniyle kullanılırken sert yerlere çarpmayınız.

YO-ZURİ CRISTAL MINNOW: Spin (at-çek) avı sevenlere tavsiye edebileceğimiz bir sahte ürünüdür. Helografik, dış yüzeye sahip bulanık sularda bile fark edilmektedir. Çoğu levrek avcıları memnuniyetle kullanmaktadır.

RIVER 2 SEA ROVER: Levrek katili olarak adlandırabiliriz. Yüzeyden su püskürterek gelip ve WTD aksiyonlu başarılı bir sahtedir diyebiliriz. Bilyalarının çıkardığı sesleri sayesinde balıkları çaktığını iddia edebiliriz.

Levrek avcılığında; sahte balık kullanımında en az marka ve model kadar sahtenin rengi ve boyutları da önem taşımaktadır. Genelde levrek balığının sevdiği yemlerin renklerine yakın sahteler kullanmanız başarı şansınızı arttıracaktır. Levrek balığının en sevdiği avlardan olan gümüş balığı gibi sırtı yeşilimsi ve karın kısmı çok fazla parlak olmayan gri sahteler oldukça tatminkar sonuçlar vermektedir.

Ayrıca sahtenin ebatları da avda önemlidir. 7-11 cm aralığı gayet güzel sonuçlar doğurmaktadır. “Büyük yem büyük av” gerçeği burada biraz sapmakta, suya düşen olması gerekenden büyük sahte levrek balığını ürküp kaçmasına sebep olmaktadır.

Sonuç olarak sınırsız marka ve modelin olduğu sahte balık dünyasında en iyi levrek sahteleri sizin tercihinize kalmaktadır. Rastgele..

Üyeler "En İyi Levrek Sahteleri" hakkında ne diyor?


İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın